Close search

Princ Harry a Meghan Markle brzy přijdou o královské tituly i finance: Čím si budou vydělávat na živobytí?

Instagram Zdroj: Instagram

Na začátku letošního roku oznámili princ Harry a jeho manželka Meghan Markle prostřednictvím sociálních sítí, že chtějí odstoupit od svých královských povinností, jelikož si přejí najít zaměstnání a stát se finančně nezávislými na britské monarchii. Bývalá herečka a princ, který skoro deset let sloužil v armádě mají podle odborníků velké šance zajistit si více než dobré živobytí. Jakým způsobem mohou tedy vydělávat peníze vévodové ze Sussexu?

Po neočekávaném oznámení prince Harryho a Meghan Markle se královská rodina nakonec rozhodla mladé manžele v jejich kroku podpořit. I když princ Harry dal výrazně najevo, že řešení situace, které společně s příbuznými našel, jej neuspokojilo, nyní si může se svojí manželkou postavit život podle vlastních představ. Harry a Meghan tak mají volnou ruku ve výběru zaměstnání a podle informací magazínu Vanity Fair si už domlouvají pracovní nabídky.

Velký majetek

Společný majetek vévodů ze Sussexu se nyní odhaduje přibližně na částku 30 milionů dolarů (675 milionů korun). Větším jměním disponuje princ Harry, který má, podle odhadů serverů Business Insider a Money.com, majetek okolo 25 milionů dolarů (563 milionů korun). Velká část těchto financí pochází z dědictví po jeho zesnulé matce, princezně Dianě. Také jeho otec princ Charles každoročně svým synům, Williamovi a Harrymu, přispívá velkými finančními částkami, které pokrývají jejich náklady na oblečení a cestování.  Životní styl vévodů ze Sussexu, na který byli zvyklí, rozhodně nebyl levný, proto budou potřebovat najít takové zdroje financí, které dokážou uspokojit jejich potřeby. Čemu se ale mohou věnovat?

Pracovní nabídky

Již měsíc po svém oznámení o odstoupení od královských povinností si vévodové ze Susexu domlouvají první pracovní nabídky. Meghan Markle se s pomocí svého manžela dohodla na spolupráci na projektu s mediálním gigantem Walt Disney. Princ Harry měl také údajně mít jednání s bankovní investiční společností Goldman a Sachs. Není ale divu, že mladí manželé berou hledání nového zaměstnání velice vážně. V rámci jejich dohody s královskou rodinou totiž přijdou o financování ze státního fondu a také se budou muset od jara vzdát svých královských titulů.

Odborníci na královskou rodinu ale pro server Business Insider uvedli, že vévodové ze Sussexu by neměli mít problém s tím najít si práci, která bude financovat jejich luxusní život. Přestože princ Harry nikdy neměl práci mimo svou vojenskou službu, má podle odborníků potenciál, který by mohl zpeněžit. Odborníci přirovnali mladé manžele například k bývalému prezidentovi USA, Baracku Obamovi, a jeho manželce Michelle. Údajně se těší stejné slavě a obdivu a tu by právě mohli využít pro získání finančních prostředků.

Vlastní knihy

Vévodové mohou tak obdržet knižní nabídky stejně jako tomu bylo u Obamových. Ti za práva na svoji biografii získali 60 milionů dolarů (1,35 miliardy korun). Podle jiného odborníka, který se vyjádřil pro stejný server by mohli zpeněžit potenciál svého populárního instagramového účtu. Tam by totiž mohli zveřejňovat sponzorovaný obsah, i když není vůbec pravděpodobné, že by se tam objevila reklama na vitamíny, kterou například dělá celebrita Kylie Jenner.

I když neexistuje záruka, že se Meghan vrátí na televizní obrazovku, přesto vévodkyně údajně podepsala smlouvu o spolupráci se společností Walt Disney. Meghan Markle by měla dabovat projekt, který slavná firma připravuje, avšak honorář Markle nedostane. Ten půjde na podporu charitativní organizace Elephants without Borders.

Další v řadě

Vévodové ze Sussexu ale nejsou jedinými členy královské rodiny, kteří se rozhodli pracovat. Sestřenice Harryho, princezny Beatrice a Eugenie, jsou zaměstnané na plný úvazek. Beatrice pracuje v softwarové společnosti Afiniti, zatímco Eugenie je ředitelkou londýnské umělecké galerie Hauser & Wirth.

Nejčtenější články