Close search

Přichází astrologická zkouška pro citlivé jedince: Drsný Merkur v konjunkci s Neptunem!

Archiv Zdroj: Archiv

Blíží se období, které bude velmi náročné pro citlivé a empatické jedince. Je tu drsný Merkur v konjunkci s Neptunem! Je třeba si uvědomit, že tento konkrétní retrográdní cyklus Merkuru je trochu drsnější než ostatní, zejména pro jemné osoby nebo lidi s psychickými problémy. Velký důraz je kladen na energii Ryb ve spojení se Sluncem, Merkurem a Neptunem. Bude mít pravděpodobně za následek zesílení psychických poruch, depresí, ale i snížení úrovně naší tolerance pro omamné látky. Co Merkur dovolí a na co se připravit?

 

Jízda s Merkurem

Postihl vás stres, bolesti hlavy a zažíváte náhlé narušení toho, na co jste zvyklí? Síla Merkuru ve spojení s Neptunem je magická. Nemělo by být překvapující, že psychické uvědomění, sny a vize budou obzvláště mocné a bohaté, možná dokonce odstrašující. Tato jízda však není u konce!

Počínaje úplňkem, který nastane 21. března, a který je také prvním jarním dnem a začátkem astrologického roku (když Slunce vstupuje do Berana), se Merkur houpá zpět do konjunkce s Neptunem, který hraje citlivou hru v Rybách, a je plný zářivého a světelného výkonu. Merkur se bude pomalu vracet do úplného spojení s Neptunem, a k tomuto spojení dojde mezi 25. a 29. březnem, kdy se Neptun posune. Tuto pozici bude držet až do 2. dubna, kdy jej přímý pohyb vyzve, aby se přesunul. Účinky konstelace nebudou zmírněny až do 10. dubna, kdy se Merkur pohybuje bezpečně zpět. 

Využijte energii správně!

Co se stane, když se retrográdní posel setká s citlivou a empatickou osobou? Je to na vás! Už víte, že retrográdní spojení může být pozitivně využito, pokud využijete tuto zasněnou, děsivou energii správným způsobem. Tento tranzit může být však definitivně promarněn nekončícími večírky, užíváním drog, neproduktivní nostalgií, nebo lhaním sobě samému nebo ostatním - koneckonců, Merkur zpracovává komunikaci a Neptun zvládá iluze a klam. Ale tato planetární koalice může být také použita pro duchovní transcendenci, inspiraci a skutečné vizionářské myšlení.

Nejčtenější články