Close search

Příběhy slavných žen, které dokázaly porazit rakovinu prsu. Naděje neumírá!

Facebook Zdroj: Facebook

Ročně u nás onemocní rakovinou prsu šest tisíc žen. Je to zákeřné onemocnění, které si nevybírá a i slavné ženy o tom ví své. Vybrali jsme pro vás známé ženy, které rakovinu prsu nejen překonaly, ale také se o boji s ní nebojí mluvit. Příběhy se šťastným koncem dávají naději ostatním ženám, kterým byla tato nemoc také diagnostikována.

 Anna K (54)

Zpěvačka Anna K zjistila, že je vážně nemocná v roce 2006. I ona se se zákeřnou nemocí vypořádala obdivuhodným způsobem. Během léčení dokonce pracovala na nové desce. Anna K upozorňovala ženy na nutnost prevence rakoviny prsu úspěšnou kampaní Chceš žít jako já?

Nechala se tehdy nafotit bez vlasů a stala se tak nadějí pro mnoho nemocných žen. Anně K bohužel po osmi letech diagnostikovali nemoc znovu, ale i s tou se statečně poprala.

Lenka Termerová (71)

Další známou tváří, která rakovinu prsu překonala, je herečka Lenka Termerová. Když jí před lety lékaři sdělili krutý verdikt, nemohla jim uvěřit. „Ještě stále se bojím nahlas říct, že jsem rakovinu porazila. Nechci to zakřiknout,“ řekla kdysi Termerová, která o své nemoci promluvila, když jí slezly vlasy. Od doby, co se její tělo uzdravilo, se zařadila mezi slavné osobnosti, které pravidelně podporují každoroční pochod proti rakovině prsu.

Kylie Minogue (50)

Australské zpěvačce byla diagnostikována rakovina prsu v roce 2005. Bylo jí tehdy 36 let. Tehdy její první doktor nemoc neodhalil, ona se ale nedala a jelikož se necítila dobře a něco jí říkalo, ať změní doktora, udělala to a další lékař jí nádor našel. Podstoupila mastektomii, chemoterapii i ozařování. Dnes je už zdravá a apeluje na ženy, aby daly na svůj instinkt a nevěřily někomu jen proto, že nosí bílý plášť.

Cynthia Nyxonová (52)

V roce 2006 herečka od lékařů také uslyšela zdrcující zprávu. Nádor byl objeven na mamografu při běžné prohlídce. Její maminka se léčila ze stejné nemoci. Obě prodělaly odstranění prsu a následnou chemoterapii. Dneska je podporou a povzbuzením ostatním bojujícím ženám.

Shannen Doherty (47)

Na rakovinu prsu přišli lékaři u „Brendy Walshové“ v roce 2015. Herečka onemocněla v době, kdy už je svět zvyklý na užívání sociálních sítí, a tak své fanoušky pravidelně informuje o svém životě. I to, jak změnila životní styl a celkový přístup k životu. O každou prohlídku, operaci, ostříhání vlasů a následné dorůstání, o vše se dělí s veřejností a je díky tomu také velkou podporou pro ženy se stejným osudem.

 

Nejčtenější články