Close search

Příběh první americké miss s tmavou barvou pleti: Vanessa Williams přišla o korunku kvůli nahým fotografiím

Wikimedia Commons/Bernard Gotfryd, photographer, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/Bernard Gotfryd, photographer, Public domain

Vanesse Williams bylo dvacet, když 17. září 1983 získala titul Miss America. Stala se první nejhezčí dívkou USA s tmavou barvou pleti. Kvůli skandálu s nahými fotografiemi ovšem o korunku královny krásy rychle přišla. 

Vanessa Williams (60) se proslavila jako modelka, zpěvačka a herečka. K vidění byla třeba ve filmech Harley Davidson a Marlboro Man (1991), Likvidátor (1997) nebo Drsnej Shaft (2000). Odmítla roli ve slavném dramatu Ples příšer (2001), protože nechtěla točit nahé scény. Oscarem oceněnou roli pak získala Halle Berry.

Nahé snímky Vanessy Williams

Vraťme se ale na začátek 80. let. Mladičká Vanessa Williams se v průběhu studia na univerzitě v Syrakusách účastnila mnoha soutěží krásy. Stala se Miss New York a rok 1983 byl pro ni výjimečný i tím, že 17. září získala titul Miss America. V té době šlo o poměrně kontroverzní situaci. Vanessa později řekla, že spoustě lidí se to nelíbilo. Problémem byla barva jejích očí, vlasy, figura...

Čelila velké vlně nenávisti. Přesto získala korunku královny krásy a hrdě ji nosila. I když vlastně ne moc dlouho. V červenci 1984, tedy dva měsíce před dalším kolem Miss America, vydal magazín Penthouse prohlášení, že zveřejní nahé fotky Vanessy Williams.

Pocházely z léta 1982 a Vanessa pózovala pro fotografa Toma Chiapela, který chtěl zkusit hru světla a stínů na nahém ženském těle. Přestože mladou ženu ujistil, že na fotkách nepůjde poznat a nikdy neopustí jeho ateliér, nestalo se tak...

Vanessa Williams a Hugh Hefner

Mladá žena, která po zisku titulu Miss America čelila kvůli barvě pleti i výhrůžkám smrti, nečekala, že se fotky ještě někdy objeví. Dokonce o nich neřekla ani rodičům. Než se dostaly do rukou magazínu Penthouse, přistály také na stole Hugha Hefnera, zakladatele konkurenčního magazínu Playboy. Ten ale řekl, že pokud Vanesa nepodepsala prohlášení umožňující jejich zveřejnění, nevydá je. A označil ji za oběť.

V Penthousu ale na to nebrali ohledy a fotografie publikovali. Vanessa Williams byla donucena vzdát se korunky královny krásy a na ty dva měsíce, které zbývaly do vyhlášení nové vítězky, se Miss America stala původní vicemiss Suzette Charles.

Zdroje informací:
ČSFD.cz: Vanessa Williams
Wikipedia.org: Vanessa Williams

Nejčtenější články