Close search

Příběh paralympijského vítěze v cyklistice Jiřího Ježka: Přišel o nohu, ale zranění ho nezastavilo

archiv Zdroj: archiv

Za nepozornost se platí. Své o tom ví šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, který jako jedenáctiletý kluk přišel o pravou nohu. Bývalý český profesionální handicapovaný cyklista o nehodě i o svém životě mluví v reportážích pro kampaň Hlavně bezpečně, jejímž je ambasadorem. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (ČKP).

Čtyřiačtyřicetiletý Ježek ukončil aktivní kariéru na podzim 2017. Od té doby se naplno věnuje motivačním přednáškám či různým dobročinným a obecně prospěšným projektům, mezi které patří i Hlavně bezpečně.

„Spolupráce s Jiřím Ježkem určitě dává smysl především pro mladé cyklisty, kteří častěji mohou být při jízdě nepozorní nebo podcenit bezpečnostní prvky, a my jsme rádi, že můžeme takový projekt financovat.

Jiří Ježek ví více než kdokoliv jiný, jak důležité je chovat se pozorně na silnicích a dodržovat předpisy i při cyklistice. Jeho přednášky pro žáky základních škol dávají velký smysl a věřím, že si díky nim dají další cyklisté větší pozor při jízdě,“ vyjádřil přání Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Tým Hlavně bezpečně natočil s Jiřím Ježkem dvě videa, z nichž jedno je zaměřené na život a úspěchy českého olympionika a ve druhém Ježek detailně popisuje, jak se nehoda v mládí stala. „Můj životní příběh sice začíná nehodou, která se však stala začátkem úspěšné dlouholeté sportovní kariéry.

Zpětně je těžké hodnotit různá co by kdyby, ale je velice důležité se v životě nevzdat, i když se stane takové neštěstí. Mě má píle dostala až na sportovní vrchol, pravou nohu mi ale nevrátí. Proto jsem rád ambasadorem projektu Hlavně bezpečně, protože prevence je v bezpečném chování na silnici základ a platí pro každého – pro chodce i řidiče, pro zdravého i handicapovaného,“ vyjádřil se ke spolupráci s Hlavně bezpečně Jiří Ježek. Ten pro projekt vytvořil i tzv. Bezpečnostní desatero pro cyklisty od Jiřího Ježka, obsahující základních 10 pokynů pro bezpečnou jízdu na kole, které najdete ke stažení zde.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu