Close search

Při pohledu na ně jsme omdlévaly: Hudební skupiny z přelomu tisíciletí, kterým stačil k proslavení i jeden hit

archiv Zdroj: archiv

S novým miléniem se začaly objevovat kapely ze všech koutů Evropy, které si získaly početné fanouškovské základny a nepotřebovaly přitom složit bůhvíkolik hitů. Některým stačil i jeden na to, aby se vryly do paměti tehdejších teenagarů a aby je dívky i chlapci milovali. I přes bizarnost a výstřednost některých hitů je hrály diskotéky a kluby u nás i v zahraničí.

O-zone

Chlapecké trio z Moldávie se objevilo na hudební scéně v roce 2004. K proslavení jim stačil pouze jediný hit, a to „Dragostea Din Tei“. Kdo by si ho nepamatoval. Hrál se v té době v rádiích a na diskotékách a rychle začal atakovat přední příčky evropských hitparád. Chlapci z východoevropské země zpívali již od konce 90. let, raketový úspěch přišel až s touto peckou. Jak to tak bývá, po tomto veleúspěšném hitu se trio rozpadlo a každý ze zpěváků si šel svojí cestou.

Karma

Tato chorvatská skupina vznikla v roce 1999 a u nás byla dosti úspěšná. Zpočátku měla tři členy, a to učitelku na klavír, klávesistu a DJ Nena, který v kapele působí dodnes. V roce 2001 společně natočili první album Sedam Dana, které bylo velmi úspěšné. Známým hitem se také stala přezpívaná píseň od Heleny Vondráčkové „Sladké mámení“, kterou Karma nazpívala v angličtině. V roce 2004 sklidilo úspěch i album Malo Pomalo. Stejnojmenná písnička se hrála na každé diskotéce. Nyní skupinu tvoří zakládající DJ Neno a Anna Medič, která vystupuje pod jménem Stella.

Tatu

Velmi úspěšné ruské duo, které tvořila Jelena Katina a Julija Volkova. Tato děvčata spolu zpívala v dětském sboru, takže se znala již před založením skupiny. Nejvíce si je asi pamatujeme díky kontroverzním písničkám a polonahým vystoupením. Dívky byly většinou spoře oděné a také na pódiu nechyběly vzájemné polibky. Spekulovalo se proto o jejich lesbické vztahu, ten ale po roce 2003 vyvrátily s tím, že šlo jen o marketingový tah. K největším hitům patřily skladby „Ja sošla s uma“, „Nas ne dogonyat“ nebo „Robot“. Po dvou rozpadech se duo definitivně rozešlo v roce 2014.

Holki

Holki byla sice česká kapela, ale většina z nás si je moc dobře pamatuje dodnes. Stejně jako rádia, která hrají jejich úspěšné hity i v dnešní době. Skupina vystupovala od roku 1999 do roku 2003. Později bez jedné členky Nikoly Šobichové. V roce 2008 se uskupení dalo znovu dohromady, tentokrát skupinu opustila Klára Kolomazníková. Z každé jejich písničky se stal hit, velice dobře se prodávaly jejich desky a koncerty měly také vyprodané. Dodnes ve třech z nostalgie vystupují a jak samy říkají, jsou si vědomy, že úspěchu jako na přelomu tisíciletí už nedosáhnou a ani jim to nevadí. Ze všech Holek jsou dnes už zodpovědné matky.

Nejčtenější články