Close search

Přesně 26 let uplynulo od smrti legendy. Jaké bylo poslední přání Audrey Hepburn?

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Řadí se k nejlepším herečkám historie, získala několik zásadních ocenění, muži jí klečeli u nohou. Zdálo by se, že život Audrey Hepburn (+63) je inspirací, po níž musí toužit každý. Jenže opak je pravdou. Sláva si v tomto případě vybrala krutou daň. Co filmovou legendu trápilo, proč neměla štěstí na partnery a co bylo tím, že měla za sebou několik potratů?

Patřila rozhodně k nejobdivovanějším herečkám. Dodnes ji mnozí považují za ideál ženské krásy. Měla obrovský talent, který pro ni představoval jistým pohledem prokletí. Audrey Hepburn se narodila v roce 1929 v Bruselu během válečného stavu, což později na její život mělo velký vliv. 

Snila po tom, že se stane tanečnicí, i proto se věnovala baletu. Na studiích dokonce získala stipendium na baletní škole. Po válce se s rodinou přestěhovala do Londýna. Jenže kvůli své drobné postavě velmi záhy s baletním učením skončila. 

Místo tance film

Svou první roli dostala poté, si jí všiml filmový producent. Nabídka na sebe nenechal dlouho čekat. Audrey se velmi brzy ocitla v jedné show na Brodwayi, po které následovala hlavní roli ve filmu Prázdniny v Římě. Tehdy se psal rok 1953 a herečku její role vynesla do filmových výšin. Její kroky směřovaly z filmu do filmu a následně získala řadu ocenění jako filmového Oscara, ceny Emmy, Grammy i Tony.

Život plný závislostí

I když se řadila ke hvězdám, její soukromí mělo velmi temnou stránku. Trpěla strachem z hladu, což bylo způsobeno válkou. Přejídala se, byla závislá na čokoládě a zákuscích. Nevyhnula se zdravotním problémům - anorexii a bulimii. Snad právě kvůli těmto poruchám příjmu potravy si udržovala štíhlou postavu. Obecně je známa i její závislost na kouření, se kterou začala už ve svých patnácti letech. Není tajemstvím, že denně dokázala vykouřit až tři krabičky. 

Nenaplněná láska a potraty

Mnoho mužů si dokázala podmanit nejen svým vzhledem a talentem. Paradoxně ale trpěla komplexy ze své postavy. V jednom z rozhovorů dokonce tvrdila, že nerozumí, proč ji muži považují za krásnou. Trápila se kvůli menším ňadrům, ale i velikosti nohy (udává se, že její velikost bot byla 43). 

Poprvé se zasnoubila s průmyslníkem Jamesem Hansonem. Vztah ale dlouho nevydržel. Následovala avantýra s hercem Williamem Holdenem, se kterým se rozešla kvůlu tomu, že nemohl mít děti. Audrey vždy toužila po dětech a i z tohoto důvodu si vybrala kolegu Mela Ferrera, se kterým prožila čtrnáct společných let. Než se jim narodil syn Sean, herečka dvakrát potratila. Znovu otěhotnět se jí nedařilo a naopak následovaly další dva potraty. 

Herečka se poté znovu zamilovala. Druhým manželem se stal psychiatr Andreas Dotti, který byl o osm let mladší. Z manželství vzešel syn a v roce 1974 popáté potratila. Rozvedli se v roce 1982, kvůli manželovým nevěrám, které Audrey nedokázala přejít. Následoval vztah s nizozemským hercem Robertem Woldersem. Znovu už se ale nevdala.

Rakovina si vybrala nejhorší daň

Poslední roky života strávila herecká legenda prací pro fond UNICEF a podnikla několik zásadních cest po světě. V roce 1992 se dozvěděla, že trpí vzácnou formou rakoviny střev. Lékaři jí nulové šance na vyléčení. Zemřela v lednu 1993 ve spánku. Pochována je na hřbitově nad městem Tolochenaz u Ženevského jezera. To prý bylo její poslední přání.

 

Nejčtenější články