Close search

Záhadně zemřela ve 32 letech, za pět měsíců ji následoval i manžel. Hollywoodská hvězda Brittany Murphy

Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0, Rob & Jules – Flickr Zdroj: Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0, Rob & Jules – Flickr

Příběh talentované herečky Brittany Murphy, která zemřela v pouhých 32 letech, patří mezi největší záhady Hollywoodu. Pět měsíců po ní totiž odešel na věčnost i její manžel. Ve stejném domě, na stejném místě, i příčina smrti byla stejná. Kolem událostí se dodnes množí dohady a spekulace.

Brittany Anne Murphy-Monjack byla skvělou americkou herečkou a zpěvačkou. Jejími průlomovými rolemi byly narušené dívky, měla ale i skvělý komediální talent. Bohužel se dožila pouhých 32 let. Právě dnes, 10. listopadu 2019, by jí bylo 42 let.

Brittany Murphy (původně Bertolotti) se narodila v americké Atlantě, hlavním městě státu Georgia. Idylického dětství si nijak zvláště neužila. Rodiče - matka Sharon Kathleen Murphy a otec Angelo Joseph Bertolotti - se rozvedli již v jejích dvou letech. Přesto se vypracovala. Měla skvěle našlápnutou kariéru, kterou ji však zhatila nemoc. Možná...

Začátky kariéry

Po rozvodu rodičů vyrůstala Brittany s matkou v Edisonu ve státě New Jersey. Aby se však mohla věnovat herecké kariéře, přestěhovaly se do kalifornského Los Angeles. Na počátku 90. let se věnovala zpěvu, zpívala v kapele Blessed Soul. Singl Faster Kill Pussycat se dokonce v roce 2006 ve Velké Británii umístil na 7. příčce žebříčku.

Herecký život

Roku 1997 měla Brittany herecký debut na Broadwayi ve hře Pohled z mostu, známého autora Arthura Millera. Poté hrála ve filmech Narušení (1999) nebo Krása na zabití (1999). S počátkem 21. století se herecky vydala na dramatičtější cestu.

Roku 2001 se potkala s Michaelem Douglasem ve filmu Neříkej ani slovo, následujícího roku byla kritiky oceněna díky působení ve filmu 8 míle, kde hrála po boku rapera Eminema. Následovaly komické filmy jako Líbánky (2003) nebo oblíbené Dívky z vyšší společnosti (Uptown girls, 2013), kde si zahrála s Jesse Spencerem (Doktor House, Chicago Fire).

Soukromá svatba

V roce 2002 začala Brittany randit s Ashtonem Kutcherem, kterého poznala při natáčení Líbánek. Nakonec se však rozešli. Následně byla několikrát zasnoubená, ale ke svatbě nikdy nedošlo. Až když potkala britského scenáristu Simona Monjacka. Svatba se konala v květnu 2007 při soukromém židovském obřadu v Los Angeles. Po matce měla totiž Brittany aškenázský židovský původ.

Zemřela velmi mladá

Bylo 20. prosince 2009, osm hodin ráno, když záchranáři přijali naléhavou výzvu z domu v Los Angeles, v němž Brittany s manželem žili. Herečka podle všeho zkolabovala v koupelně. Veškeré snahy o resuscitaci bohužel selhaly a Brittany krátce po převozu do nemocnice Cedars-Sinai po srdečním selhání kolem desáté hodiny zemřela.

Příčina smrti

Její smrt Hollywood šokovala, okamžitě se rozjely spekulace o možných příčinách. Výsledky pitvy byly rovněž nečekané. Smrt byla přirozená, hlavní příčinou měla být pneumonie (zápal plic, pozn. red.) v kombinaci s anémií (chudokrevnost, pozn. red.) a nadměrným užíváním tlumících léků. Všechny léky byly sice předepsány legálně, patologové však konstatovali, že jejich množství v těle, obzvláště tak zesláblém, bylo přehnané...

Věčný odpočinek nalezla Brittany 24. prosince 2009 na Forest Lawn Memorial Park v Hollywood Hills.

Stejné úmrtí manžela

Další spekulace rozvířila smrt jejího manžela Simona Monjacka. Milovanou ženu o mnoho nepřežil. Dne 23, května 2010 (tedy pět měsíců po smrti Brittany), byl nalezen mrtev na stejném místě jako ona. Zemřel na akutní pneumonii a těžkou anémii, tedy na stejnou diagnózu jako talentovaná herečka. Odborníci zvažovali mnohé - včetně toho, že obě úmrtí způsobilo toxické zamoření domu. To však bylo následně vyloučeno.

Jak to tedy asi bylo…

V lednu 2012 Brittanin otec, Angelo Bertolotti, požádal o nezávislé prozkoumání vzorků vlasů své dcery. Pokoušel se prokázat otravu. Veškerá vyšetřování však vyloučila vše podezřelé. Otec dodnes tvrdí , že toxikologie údajně naznačuje přítomnost těžkých kovů. Matka nicméně vše považuje za pomluvu, o žádnou vraždu podle ní nešlo. Hollywoodským spekulacím, jak to bylo doopravdy, tak ale asi nikdy nebude učiněno zadost.

NA SMUTNÝ OSUD KRÁSNÉ HEREČKY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články