Close search

Přátelství mezi ženou a mužem. Může tento jev vůbec existovat?

pixabay Zdroj: pixabay

Určitě to není vyloučené, ale dámy, ruku na srdce. Každá z nás někdy zažila přátelství s mužem, které se jako nevinné kamarádství na začátku tvářit chtělo, ale potom se to zvrtlo buď z vaší, nebo z jeho strany.

Představte si, že s kamarádem trávíte společný čas, chodíte na skleničku, máte společné koníčky a se vším se mu svěřujete. Myslíte, že je možné, aby tento vztah dvou lidí zůstal jen v přátelské rovině? Možná v případě, že vám kamarád opravdu nevoní a nepřitahuje vás fyzicky. Riziko ale je, že on se zamiluje do vás. Výzkumy ukazují, že většinou si umí přestavit sex kamarád s kamarádkou a ne opačně.

Názor, že přátelství mezi mužem a ženou ani není možné navázat, je dávno za zenitem. Psychologové tvrdí, že tento názor převládá ještě z doby, kdy nebylo tolik příležitostí, aby se ženy a muži potkali někde jinde než v domácnosti. V dnešní době je mnoho příležitostí, k navázání vztahu s opačným pohlavím, který nemusí mít nutně sexuální podtext. Proto je také tak snadné narazit na nevěru. To už je ale zcela jiné téma.

Situace je jiná, když jsou oba přátelé zadaní a tolik je sbližování se sexuálním podtextem neláká. Pokud jsou oba volní, je to spíše otázka času, jak dlouho vydrží udržet vztah bez poskvrny. Každý má jistě vlastní zkušenosti s přátelstvím s opačným pohlavím, většinový názor společnosti je ale jasný. Čisté přátelství mezi mužem a ženou neexistuje, alespoň ne dlouhodobě. Ale ženy, nebraňte se tomu, pokud vás váš kamarád přitahuje a je nezadaný, zkuste prolomit ledy. Třeba to mezi vámi zajiskří i v posteli a tím pádem nebude nic bránit nově klíčícímu vztahu, který bude postaven na pevných základech – na přátelství.

Nejčtenější články