Close search

Praha, Brno, Ostrava: Souboj vánočních stromků. Čím jsou letos výjimečné?

trhypraha.cz Zdroj: trhypraha.cz

V Brně se letos vánoční strom rozsvítil úplně první z celé republiky a to již 23. listopadu. Ostatní města rozsvítila své stromečky většinou až v předvečer první adventní neděle. Nyní už svítí všude a tak jsme pro vás srovnali vánoční stromy ze tří velkých měst. Kterému městu se letos podařilo stromeček vyzdobit nejlépe?

O výzdobě v Ostravě rozhodli lidé

V Ostravě se vánoční strom rozsvítil na Prokešově náměstí v sobotu 1. prosince přesně v 18 hodin. Stromek byl rozvícen v rámci “andělské show”, kdy se nad hlavami návštěvníků ve výšce 30 metrů vznášeli andělé, kteří rozsvítili vánoční strom i sváteční výzdobu na náměstí.

Vánoční výzdobu si obyvatelé města vybrali v internetové anketě. Celkem na ni bylo použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom zdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů. Prokešovo náměstí a radnici bude vánoční strom zdobit až do 6. ledna.

Do Prahy přijel dvaadvacetimetrový smrk

Strom, který se letos stal symbolem adventu v hlavním městě, pochází z obce Rynoltice v Libereckém kraji. Jedná se o smrk ztepilý, měří 22 metrů a na soukromém pozemku rostl 61 let. Organizátoři ho vybrali z téměř tří desítek stromů, na něž doporučila tipy veřejnost. Majitel se rozhodl strom darovat kvůli jeho výšce.

Pražské adventní trhy se letos nesou v duchu pohádky Tři oříšky pro Popelku. Smrk je laděn do zlato-modrých barev a na špičce je ozdoben zlatou kometou.

Brno bylo v rozvícení první

V Brně se na náměstí Svobody rozsvítil strom už 23. listopadu. Brněnské Vánoce letos navíc, na rozdíl od ostatních adventních trhů, s adventem nekončí, ale pokračují i o svátcích a po nich. Brňané i přespolní si je tedy mohou v klidu užít po skončení vánočního shonu. Potrvají až do 28. prosince.

Přesně v 17 hodin se rozzářil téměř patnáct metrů vysoký smrk v pestrých barvách, kterým vévodí velké červené koule. Vánoční na náměstí Svobody přivezl povoz tažený dvěma koňmi. Původně byla vybraná jedle obrovská, ale kvůli jejímu prosychání ji nahradil smrk ztepilý, který byl na náměstí v Brně i loni.

Vybrali jste si svého favotita? My ano, ale raději si to necháme pro sebe, nechceme přece rozpoutat občanskou válku!

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu