Close search

Pozor! 5 tipů jak přežít ve zdraví vánoční večírek

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

A je to tu zas, jako každý rok před Vánoci, nás čekají všemi jistě velmi oblíbené firemní večírky. Ať už patříte mezi ty, kteří jdou spíše ze slušnosti nebo ty, kteří mají v plánu propařit celou noc a odejít domů až za svítání. Máme pro vás několik rad, jak zvládnout letošní párty s noblesou.

Příprava

Nejdůležitější je, se dobře připravit, tedy hlavně svůj žaludek. Proto si tento den dopřávejte pořádně mastné a vydatné pochoutky. Není nic zrádnějšího než popíjet alkohol na lačno. Člověk sice tvrdí, že si dá pouze pár deci vínka a rozhodně nebude pít tvrdý alkohol. Ale zkušenosti potvrzují, že to často končí úplně jinak. A přece byste nechtěli pracně vyexované panáky po pár hodinkách klopit ven, za rohem baru.

Outfit

Samozřejmě, zejména ženy, se chtějí líbit. Často proto vytahují ze skříně své nejlepší kousky oblečení. Bohužel ty nejhezčí jsou většinou nejnepohodlnější. Myslete na to, že tak jak vypadáte v osm večer se zataženým břichem před zrcadlem ve vašem bytě, nebudete vypadat ve tři ráno s několika promile pod kůží. Bohužel se stoupajícím alkoholem, člověk zapomíná, co si předsevzal. Takže například obepnuté šatičky, které končí tam kde stehna začínají, po zbytek večera těžko udržíte na správném místě. A slova: “hlavně se moc nepředklánět” vezmou za své po pár hodinách zábavy.

Nemíchat

Otřepaná fráze, kterou vám poradí každý chytrolín, kterému oznámíte, že vás čeká večírek. Ano, budeme se opakovat. Ale opravdu se vyplatí držet se celý večer jednoho drinku. Za prvé vás nebude bolet hlava, za druhé lépe si spočítáte kolik jste toho už vypili. Jakmile se dostanete do začarovaného kruhu panáku na baru, jste v pasti a pravděpodobně domů po svých nedojdete. O tom, že méně může znamenat více, se snad zmiňovat nemusíme.

Rozhovory

Doporučujeme udělat si malý plán s kým a kdy se budete během večera bavit. Nadřízené je dobré obejít během první hodiny, kdy je vaše mysl ještě čistá a jste schopni se ovládat. Prohoďte pár milých slov a máte splněno, následující hodiny už se jim raději vyhýbejte. Není nic horšího, než nad ránem brečet šéfovi, že vás opustil přítel, máte malý plat, práce vás neuspokojuje, ale on by vás uspokojit mohl.

To nejdůležitější na závěr, včas odejít. Před odchodem na večírek si dejte strop, do kdy budete doma. Důležité je motivace. Například, pokud přijdu opravdu do jedné ráno, koupim si něco hezkého na sebe nebo naopak, pokud přijdu později, stane se něco opravdu zlého. Je to trochu kruté, ale věřte, že v alkoholové euforii, bude velmi těžké časový strop dodržet a někoho z parketu nedostane ani pár volů. Přejeme mnoho zábavy a hodně štěstí.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu