Close search

Potřebujete se uklidnit po náročném dni? Vyzkoušejte tyto osvědčené techniky

Pixabay Zdroj: Pixabay

Každý den musíme čelit velkému stresu, ať už se jedná o pracovní povinnosti, nebo řešení rodinných starostí. Když ale přijde vytoužená chvíle odpočinku, tak se neumíme uvolnit. Existují způsoby, které vám pomohou relaxovat a dobít si baterky.

Odpočinek by měl být stejně důležitou součástí života jako rodina a práce, bohužel mnoho lidí na něj kvůli vysoké vytíženosti často nemá čas. Nahromaděný stres totiž může vyústit ve vztek a konflikty. Pokud se ale do podobné situace dostanete, určité techniky vám mohou pomoci se uklidnit a zbavit se stresu.

Léčivé vůně

Pokud jste pod velkým stresem a potřebuje zklidnit svoji duši a tělo, může vám pomoci aromaterapie. Pokud esenciální oleje, nebo i vonné svíčky, které přinesou uklidňující a příjemné pachy do vašeho domu. Při výběru můžete rovnou zvolit speciální směs pro uklidnění, nebo jako balzám na vaše nervy může působit levandule, jasmín, anýz, nebo i růže.

Procházka

Stres mohou způsobit konflikty v rodině nebo i na pracovišti, také velký objem povinností a malé množství času rozhodně nervům neprospívá. V takové chvíli pro vás sice může být nemyslitelné, že byste si na půl hodiny dopřáli procházku, ale rozhodně tuto variantu nezahazujte. Čerstvý vzduch, pohyb a pohled například na krajinu a rostliny vám může velmi prospět a vy se odreagujete od svého stresu a doslova „vydýcháte“ svůj vztek.

Dýchání

Pokud se potřebujete uklidnit velice rychle, pomohou vám dýchací techniky. Posaďte se a zhluboka se nadechněte. Na svůj dech se soustřeďte s snažte se ho kontrolovat. Zhluboka vdechujte a pomalu vydechujte a pokud máte před očima stále situaci, která vás vyvedla z míry, tak se ji snažte zahnat s pomocí pozitivních výjevů, kdy si budete představovat.

Pletení

Jednoduchá manuální práce má zázračný vliv na lidskou psychiku a nervy. Pomůže vám plně soustředit se na opakující činnost a tím uklidní vaše nervy a přinese vytoužené uvolnění. Pletení sice patří mezi návyky, kterým se musíte nejdříve naučit, ale po chvíli už budete plně ovládat základy, které vám vystačí na jednoduchou šálu a pro nalezení rovnováhy po těžkém dni.

Čaje

Pokud jste neustále vystaveni velkému stresu můžete jako uklidňující metodu zvolit bylinné čaje. V obchodě, nebo lékárně si můžete pořídit již namíchané směsi pro uklidnění nervů, nebo můžete sáhnout po meduňkovém, nebo heřmánkovém čaji. Oba z těchto čajů jsou vynikající volbou pro večerní odpočinek a mohou vám přinést klidné a ničím nerušený spánek, který má na regeneraci těla i mysli zásadní vliv.

Nejčtenější články