Close search

Potížistka Lindsay Lohan o pádu na dno: Představa, že půjdu do vězení, se mi líbila

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Byla velkou dětskou hvězdou, ale její poslední stavy opět budí obavy. Americká herečka Lindsay Lohan (37) - idol teenagerů, který propadl alkoholu a drogám - čelí kvůli svým fotografiím na sociálních sítích otázkám, zda opět není závislá. Jaký je vůbec příběh talentované ženy, které omamné látky zničily závratně se rozvíjející kariéru?

Jako malá okouzlila Lindsay Lohan režiséry roztomilým pihatým obličejem a zrzavými vlasy. Měla v sobě obrovský talent. Můžeme si ji pamatovat například ze snímků Past na rodiče, Zpověď královny střední školy či Protivný sprostý holky. V prvním z výše zmiňovaných filmů si dokonce zahrála dvojroli, za což ji kritici vychválili do nebes. Na vrchol se dostala díky spolupráci se značkou Disney. Kromě toho se prosadila i jako modelka a zpěvačka.

Lindsay svou kariéru zahájila jako dětská modelka v agentuře Ford Models. Předváděla například pro značky Calvin Klein nebo Abercrombie, hrála ve více než šedesáti reklamách a když jí bylo deset let, prohlásila, že už je skoro veterán. Měla pravdu, v šoubyznysu se pohybovala od tří let. Dětství vyměnila za slávu.

O životě s alkoholem

Samozřejmě, že popularita měla i odvrácenou tvář. Stres, tlak, paparazzi a život strávený po hotelech si vybral daň. V roce 2005 dokonce Lindsay utrpěla menší zranění, když byla pronásledována paparazzi, kteří narazili do jejího vozu. O rok později už navštěvovala Sdružení anonymních alkoholiků.

Mezi léty 2007 a 2013 Lindsay přerušila kariéru. Oficiální tvrzení znělo „stres a vyčerpání“. V kuloárech se však vědělo, že skutečným důvodem byly noci plné alkoholových a drogových dýchánků. Dokonce byla zatčena za řízení pod vlivem alkoholu. Absolvovala léčbu, ale dva týdny po jejím ukončení byla obviněna z držení kokainu a opakovaného řízení v opilosti. Lindsay tehdy vydala prohlášení: „Je mi jasné, že můj život se vymkl kontrole, protože jsem závislá na alkoholu a drogách.“

O vedlejších účincích

Lindsay doslova létala mezi soudy a odvykacími kůrami. Strávila dokonce nějaký čas ve vězení. Roku 2013 vystoupila v show Oprah Winfrey a prozradila, že problémy začaly, když užívala sedativa s názvem Ambien. Vedlejší účinky byly údajně nesnesitelné. Byla dítě s velkými psychickými problémy. Když šla v roce 2007 do věznice, řekla: „Je to divné, ale já jsem závislá, kolem mě je neustálý chaos a já kdesi hluboko uvnitř cítím, že se mi vlastně líbí představa, že půjdu do vězení.“

Závislost začala na alkoholu, který byl kombinován s kokainem. Britský deník Daily Mail ji dokonce přistihl, když si píchala nějakou drogu, pravděpodobně heroin. Lindsay spadla do špatné společnosti a její opilecké a drogové eskapády pokračovaly. Pravdou je, že její kariéra stagnuje a divoké roky se zřetelně podepsaly na její tváři. Roztomilá holčina s nevšedním vzhledem je nenávratně pryč.

Osudy dětských hvězd

Lindsay přitom není jediná dětská hvězda, která se nedokázala vyrovnat se slávou. Připomeňme si třeba Macaulaye Culkina nebo zběsilé řádění Miley Cyrus. Šoubyznys tak bohužel přišel o další zajímavou a talentovanou dívku. Jestli se ještě někdy vrátí na výsluní, je otázkou. Už to však nikdy nebude ta Lindsay, kterou si všichni pamatujeme.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA OSUD LINDSAY LOHAN A SNÍMKY, KTERÉ BUDÍ OBAVY:

Nejčtenější články