Close search

Postrach žen celulitida: Jak se jí zbavit osvědčenými metodami

pixabay Zdroj: pixabay

Celulitidou mohou trpět jak ženy s nadváhou, tak modelky. Příčin pomerančové kůže je několik. Obezita, zadržování vody v těle, špatná funkce lymfatického systému. Celulitidu většina žen začne řešit před plavkovou sezónou, ale to už je většinou pozdě. Jaké metody jsou v boji proti celulitidě nejúčinnější?

Celulitida tuková

Takovou celulitidou trpí především ženy s nadváhou. Přes pružnou vazivovou tkáň se tlačí zbytnělé tukové buňky adipocyty, které se nafouknou a začnou utlačovat cévy a zhoršovat prokrvení tkáně. Následující doporučení jsou záručenými metodami, jak se nadobro zbavit nevzhledné pomerančové kůže.

1. Ananas a řasy

Základem je změna stravy. Vyřaďte z jídelníčku cukry, tuky a instantní polotovary a zaměřte se na čerstvé suroviny. Dopřejte si často ananas, který je nabitý enzymem bromelinem, který odbourává bílkoviny a urychluje spalování tuků.

Stejně tak sushi, obsahující řasy, je správnou potravinou v boji proti celulitidě. Mořské řasy mají totiž čistící funkci a pomáhají buňkám při odbourávání tuků. Ač se to nezdá, i banány jsou prospěšné. Nesmíte jich ale sníst moc, poněvadž obsahují i hodně cukru. Banány obsahují draslík, který z tkání vyplavuje vodu a křemík, který tělo využívá ke zpevnění pojivové tkáně.

2. Masírujte

Když budou tukové buňky pořád v pohybu, nemají šanci se zvětšovat a po čase začnou mizet. Proto si udělejte každý den deset minut na masáž problémových partií. Tím zlepšíte jejich prokrvení. Můžete vyzkoušet masážní rukavice v kombinaci s peelingovými krémy, nejlépe s obsahem kofeinu, zeleného čaje.

Krémy jsou samozřejmě jen doplněk k tomu hlavnímu - vyváženého jídelníčku a pohybu. U mazání buďte trpělivé a poctivé, jen pravidelným masírováním a mazáním, se dočkáte viditelného zlepšení.

3. Doplňující procedury

V dnešní době je nepřeberné množství procedur, které jsou skvělým doplňkem v boji s pomerančovou kůrou. “Žehlící” procedury stimulují tvorbu kolagenu a ničí tukové buňky. Přístroje pokožku navíc vypnou.

Nejlepší je poradit se s odborníkem, kterou proceduru by doporučil právě vám. Mezi ty nejúčinnější patří rázová vlna, ultrazvuk, Lipomassage LPG nebo liposukce kombinovaná s radiofrekvenční energií.

Vodová celulitida

Jste štíhlá, ale přesto vás trápí dolíčky pod kůží? Může za to zadržování vody v těle nebo hormonální výkyvy. Hormonální antikoncepce zasahuje do kolagenního režimu a proto vám tuhne a zbytňuje se tkáň. Hlavně před menstruací se cítíte oteklé, jelikož lymfa není tak průchodná. Jak zatočit s celulitidou, i když jste jinak štíhlá?

1. Vyhněte se hormonální antikoncepci 

Prospějete tak i svým játrům.

2. Popožeňte lymfu

Lymfa nemá žádnou pumpu, která by ji rozháněla po těle, proto se snažte ji masážemi pomoci. když se její průtok zpomalí nebo zastaví, začnou se toxiny shromažďovat a vznikají tak otoky.

Kromě masáží zkuste zařadit do svého života více pohybu. Například plavání, rychlá chůze nebo chůze do schodů, je velmi účinná. Zkuste také různé zábaly, například skořicový, zábal z mořských řas nebo z bahna Mrtvého moře. Osvědčená a účinná praktika je i pravidelné saunování. To podporuje látkovou výměnu, prokrvuje kůži a vyhlazuje.

3. Pitný režim

Také dostatečně pijte, aby správně fungovala látková výměna a fungovalo odplavování uvolněného tuku.

 

Nejčtenější články