Close search

Zpevněné pozadí, pekáč buchet: Co vás čeká při první návštěvě posilovny

Pixabay Zdroj: Pixabay

Začít zdravěji žít a cvičit - na to není nikdy pozdě! I když si teď třeba říkáte, že do plavek už zhubnout nestihnete, při správném cvičení na vás mohou být výsledky vidět ještě během prázdnin. Takže pokud jste se přece jen rozhodli vyrazit do posilovny, dobře se na první návštěvu připravte.

 

Frustrují vás dobře vypadající lidé na plovárnách? Říkáte si, že trochu toho cvičení by vám možná pomohla i psychicky Návštěva fitness centra je krok správným směrem stejně jako běhání nebo sportovní chůze. Pokud se rozhodnete navštěvovat posilovnu, která má určitý zaběhnutý řád, udělejte si seznam věcí, které budete potřebovat.

Správné oblečení

Základem je volné a pohodlné sportovní oblečení, které vám umožní se svobodně pohybovat a vykonávat cviky. Myslete také na to, že se při cvičení zapotíte, takže bude stát za to investovat do funkčního oblečení, které dokáže absorbovat pot. Také je velmi důležité mít pohodlnou sportovní obuv s protiskluzovou podrážkou, která zaručí bezpečnou oporu chodidel při cvičení.

Před návštěvou fitness centra si nezapomeňte do tašky přibalit ručníky. Jeden by měl sloužit jako hygienická podložka, kterou budete pokládat na trenažéry. Druhý vám poslouží pro vaši vlastní potřebu, až se zapotíte. Také si vezměte dostatečně velkou zásobu pití. Doporučuje se minimálně 1 litr vody, která by rozhodně neměla být slazená.

Žádné cennosti

Součástí posiloven jsou samozřejmě sprchy, kde se můžete po skončení vašeho cvičení osvěžit, takže si s sebou přibalte sprchový gel, deodorant i osušku. Doma byste naopak měli nechat cennosti a větší hotovost. I když jsou v posilovnách k dispozici skříňky, raději v nich žádné cennosti nenechávejte. Máte-li je přece jen s sebou, požádejte obsluhu centra, aby vám je uschovala.

Pokud jste nikdy v posilovně necvičili, požádejte pracovníky fitness centra, ať vás provedou a vše vám vysvětlí. Požádejte obsluhu, ať vám ukáže, jak trenažéry fungují. Neostýchejte se!

Co preferují ženy, co muži?

Také byste si dopředu měli rozmyslet, jakých výsledků chcete dosáhnout, protože od toho se bude odvíjet váš cvičební plán. Ženy jdou většinou do posilovny s cílem zpevnit tělo a snížit hmotnost. Mají vyhlédnuté určité partie, na kterých by chtěly pracovat, není ale dobré věnovat se jen jim. Při správném tréninkovém plánu by se ženy měly zaměřit například i na ruce nebo záda, i když je nepovažují za problémové partie. Muži na druhou stranu preferují silový trénink, který je zaměřený na zvětšení svalové hmoty a zvýšení fyzické síly.

Pokud si nejste jistí, zda posilujete správně a jak byste měli dosáhnout vytoužených výsledků, popřemýšlejte o pomoci profesionálního trenéra. Cvičení s trenérem nemusí být dlouhodobé, pokud vám tato varianta nevyhovuje. Každá posilovna má seznam trenérů, se kterými spolupracuje a vy bude mít jistotu, že vše děláte od samého začátku správně.

A ZDE ČTĚTE CO DĚLAT, KDYŽ NA CVIČENÍ NEMÁTE ČAS, A PŘESTO CHCETE ZHUBNOUT:

Nejčtenější články