Close search

Pomoct můžete i vy! Potravinová sbírka se blíží

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

18. května 2019 proběhne potravinová sbírka, při které může každý pomoci tím nejjednodušším, avšak velmi zásadním způsobem. Vybrané potraviny pomohou matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům nebo rodinám v nouzi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. A jak to celé funguje?

Je to snadné! Stačí když půjdete v sobotu 18. května mezi 8. a 18. hodinou na nákup do obchodu, který je zapojen do Sbírky potravin a ke svému nákupu přihodíte jakékoliv trvanlivé potraviny nebo drogerii. Nákup zaplatíte a vybrané potraviny předáte za pokladnami dobrovolníkům, kteří je tam budou od všech shromažďovat.

Potraviny budou převezeny do nejbližší potravinové banky, kde budou roztříděny, zkontrolovány a připraví se pro odběratelské neziskové organizace.

Pro zvýšení povědomí o sbírce se společnost Tesco spojila s vícenásobnými mistry ČR v baseballu SK Draci Brno a společně natočili spot, ve kterém potraviny nahrazují sportovní vybavení při baseballové hře. Baseballisté sice žádnou zkušenost s natáčením klipu neměli, ale šlo jim to, jako by se této profesi věnovali celé roky. Trvanlivé potraviny létaly vzduchem, hráči sršeli vtipem a měli spoustu kreativních nápadů.

Nejčtenější články