Close search

Pokud chcete najít partnera pro život, nespěchejte s intimnostmi

pixabay Zdroj: pixabay

Ať už se nám sex líbí, nebo nelíbí, vnímáme ho tak, že si skrze něj můžeme udržet partnera nebo nějakého nového nalákat. To je však zkreslená představa, která nám z partnerských životů dělá chaos. Sex hraje v dnešní době důležitou roli, buď on ovládá vás, nebo vy jeho. Chcete-li si ale najít partnera, se kterým budete zažívat lásku, sex by měl být až na druhé koleji.

Většina žen si moc dobře uvědomuje, jakou moc nad partnerem má, když ho drží v šachu díky sexu. Platí to samozřejmě i opačně u mužů, ale přeci jen ženy cítí, že jejich čas není nekonečný a proto, když chtějí otěhotnět nebo stárnou a nechtějí zůstat samy, představují si sex jako jakési eso, které jim v rukávu ještě zbývá.

Skrze sex se láska těžko hledá

Není příliš šťastné hledat si životního partnera skrze sexuální dobrodružství. Skrze sex najdete leda společníka na jednu noc. Pro muže, kterého jste si vyhlédla, také moc atraktivní nebudete, pokud mu dáte všechno hned. Mějte na paměti, že láska buď je, anebo není. To, jestli potenciálnímu partnerovi dopřejete sex pětkrát denně na tom nic nemění. On se možná zamiluje do vašeho těla, ale ne do vás jako takových a tyto „lásky“ mají většinou krátké trvání.

Sexualita bez lásky

Je opravdu tenká hranice vnímání mezi tím, zda je sex důkazem lásky. Většinou to tak není. Sexualita bez lásky se praktikuje všude kolem nás, a proto nám na tom nepřijde nic divného a děláme to taky. Jenže to je možná ten důvod, proč se stále cítíme nespokojené a nenaplněné. Dáváme svá těla i těm mužům, kteří si nás nezaslouží a nemyslí to s námi vážně. Alibistické myšlenky, typu „teď si budu nějakou dobu nezávazně užívat“ nás většinou po nějaké době také doženou.

 „Tělocvik“ v posteli

Sex bez lásky člověka pravděpodobně ke štěstí nedovede, naopak ho vede k osamělosti, pocitům méněcennosti a nejistoty. Každý většinou ví, co správné je a co není, záleží jen na tom, jestli se nechá ovládat pudy nebo jestli vydrží a intimně se sblíží až s člověkem u kterého cítí, že je to ten pravý a kterému vlastně paradoxně ani o sex s vámi nejde. Kouzlo sexu ve většině případů doceníte až s tím správným partnerem, kterého milujete. Proto zapomeňte na to, že by vám lásku vynahradila ta spousta v podstatě cizích lidí, se kterými nahodile spíte. Rozhodnete-li se pro jednoho člověka, nespěchejte se sexem. Pokud to má být ten pravý, rád si počká, bude si vás víc vážit a předejdete zranění, které vás čeká vždy, když přeskočíte touhu vašeho vnitřního já a dáte přednost „nasycení těla“.

Nejčtenější články