Close search

Pokračování programu Vy rozhodujete, my pomáháme rozdělí přes 5 milionů, přihlaste se!

Tesco Zdroj: Tesco

Společnost Tesco spustila přihlašování do 8. kola úspěšného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 18. října mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

70 projektů, které se mohou hlásit do 90 regionů v rámci celé České republiky podle své působnosti. Všechny přihlášené projekty budou následně v průběhu října a listopadu hodnoceny odborným garantem – Nadací rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a dopad projektů na lokální komunitu.

Nově se mohou do programu hlásit i organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním covid19. Program podpoří projekty na zmírnění dopadů pandemie na komunity. Organizace si mohou pořídit např. zdravotnické a hygienické pomůcky, pořádat speciální komunitní akce a workshopy. Tradičně program podporuje menší lokální dobročinné projekty z oblasti podpory vzdělávání dětí, mládeže a dospělých, ochrany životního prostředí, pomoci zdravotné či sociálně znevýhodněným osobám či rodinám v tíživé životní situaci. Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete na https://pomahame.itesco.cz/

Neziskové organizace mohou načerpat inspiraci pro své projektové žádosti na webových stránkách v sekci Předcházející výzvy či Příklady úspěšných projektů. Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, žadatelé nemusí povinně přikládat žádné přílohy. Projekty, které skončí v zákaznickém hlasování na 2. a 3. místě mohou získaný nadační příspěvek použít buď na realizaci původně přihlášeného projektu v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti vlastní organizace v souladu s Pravidly programu.

Vítězné projekty se budou ucházet o přízeň zákazníků od 30. listopadu do 3. ledna ve všech prodejnách Tesco. V rámci hlasování obdrží zákazníci za každý nákup 1 žeton, kterým mohou hlasovat pro svůj oblíbený projekt. Vítězné projekty získají 30 000 Kč. Projekty na druhém místě mohou počítat s podporou 16 000 korun, projekty na třetích místech pak obdrží 10 000 korun. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách v týdnu od 25. ledna 2021.

Společnost Tesco si uvědomuje, že systematická a dlouhodobá podpora místních komunit je nesmírně důležitá. Proto společnost v únoru 2020 společně s nadací Neziskovky.cz spustily nový formát bezplatného online vzdělávání v oblasti vztahového fundraisingu pro neziskové organizace. Absolvování kurzu může organizacím výrazně pomoci zvýšit jejich šance na úspěch v našem komunitním grantovém programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ či v jiných grantových výzvách. Kurz absolvovalo již více než 380 organizací.

Nejčtenější články