Close search

Pohyb i vydatná snídaně: Věci, které vás po ránu zaručeně nakopnou na celý den

Pixabay Zdroj: Pixabay

Jen málokomu se chce po ránu vstávat. Bez ranní kávy si to neumíte představit a o zívání do odpoledne ani nemluvě. Jak to udělat, abyste byli hned z kraje dne čilí jako rybička?

1. Vstávat s rádiem

Nic vás po ránu nenabudí k výskoku z postele víc, než vstávání do rytmu vaší oblíbené písničky. Stačí si pořídit budík s rádiem nebo nastavit budík s oblíbenou písničkou na mobilu. Uvidíte, že vaše ranní nálada bude rázem o mnoho lepší.

2. Hydratace

Po mnohahodinovém spánku je vaše tělo dehydratované, a tak ho nic nenabudí víc než pořádná sklenice vody ideálně s citronem. Vaše tělo dobije energií a nastartuje metabolismus. A navíc se u snídaně nepřecpete.

3. Zacvičte si

Desetiminutová rozcvička vám po ránu pěkně rozproudí krev. Ať už si zvolíte jógu, klidné protahování, nebo intenzivnější cvičení, budete mít po zbytek dne více energie a lepší náladu.

4. Dejte si pořádnou snídani

Každý z nás si pochutnává na něčem jiném, ale ovesná kaše s ovocem či osvědčená vaječná omeleta nikdy nezklame. Důležité je jíst čerstvé, kvalitní a vyvážené jídlo.

A především si přizpůsobte ranní rutinu sobě a svým individuálním potřebám. Není totiž nic lepšího než vstávat s tím, že se na něco těšíte.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu