Close search

Podzimní Sbírka potravin: 77 tun potravin a drogerie pro lidi v nouzi

Tesco Zdroj: Tesco

Během sobotní potravinové sbírky se v Tesco vybralo 73 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 105 obchodech Tesco po celé České republice. Tesco navíc umožňuje svým zákazníkům darovat potřebným také online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy. V rámci online Sbírky poskytli zákazníci doposud skrz tzv. virtuální Balíčky pomoci 4 tuny potravin. Tesco se rozhodlo svou online Sbírku prodloužit a zákazníci tak mohou pomáhat těm, kteří nemají takové štěstí, až do 24. prosince.

„Tesco moc děkuje zákazníkům za projevenou solidaritu a poskytnuté dary, všem potravinovým bankám a partnerům akce za skvělou spolupráci. Obrovský dík patří samozřejmě zapojeným dobrovolníkům a Tesco kolegům, kteří neúnavně pomáhali při sběru potravin a drogerie. Bez této pomoci by Sbírka nemohla proběhnout,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Darované potraviny a drogistické zboží jsou již nyní na cestě do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, hendikepovaným občanům či lidem bez domova. Potravinová pomoc pokrývá celou Českou republiku. Díky dobře fungující logistice se dostávají potraviny a drogerie ke všem potřebným přímo v místech sbírek. Dárci tak mají jistotu, že pomáhají potřebným ve svém okolí.

„Česko se stále potýká s koronavirovou krizí a bohužel to není krize jediná. Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, v posledních dvou letech výrazně roste. Mnoho obyvatel přišlo o zaměstnání i o úspory, což vyvolává nedostatek finančních prostředků, které by pokryly alespoň nejnutnější životní potřeby. Moc proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením. Kdo nestihl darovat v sobotu, má stále ještě více než týden možnost v on-line obchodech,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank. Zákazníci mohou stále darovat potraviny či drogerii z pohodlí svého domova. Tesco Online Sbírka potravin probíhá až do 24. prosince pomocí online virtuálních Balíčků pomoci v rámci služby Tesco Online nákupy.

„Tesco se navíc rozhodlo darovat 400 000 Kč na podporu jednotlivých potravinových bank. Nadále pravidelně darujeme přebytky potravin ze všech svých prodejen. Od začátku roku z našich obchodů potravinové banky odebraly již 1 218 tun potravin pro místní charitativní organizace,“ doplňuje Katarína Navrátilová.

Více informací o Sbírce potravin najdete na https://itesco.cz/sbirka-potravin/ nebo na https://www.sbirkapotravin.cz/.

Nejčtenější články