Close search

Podnikavé děti miliardářů: Kteří potomci se zapojili do rodinného byznysu?

YouTube Zdroj: YouTube

Kromě vybudování úspěšné kariéry se některým světovým miliardářům podařilo vychovat děti, které se aktivně účastní pracovních povinností v rodinných podnicích. Někteří úspěšní podnikatelé si tak vychovali své nástupce, kteří budou pokračovat v jejich odkazu. Které ratolesti miliardářů pracují ve společnostech svých rodičů?

I když se děti mnohých milionářů a miliardářů rodí do světa plného privilegií, ne vždy se jim podaří odnést si z této zkušenosti to nejlepší. Některé ratolesti se například spokojí s tím, že pouze utrácejí peníze svých vlivných rodičů. Jsou ale i takoví, kteří se práce nebojí a své síly vkládají do rodinného podnikání.

Podnikavá rodina

Britský podnikatel a miliardář Richard Branson se může pochlubit nejenom velkým životním úspěchem, kdy se stal zakladatelem úspěšné značky Virgin, a majetkem okolo 90 miliard korun, ale hlavně dětmi, kteří jdou v jeho stopách. Branson se do podnikání vrhl ještě jako mladistvý a zdá se, že jeho pracovitost podědili i jeho dcera Holly a syn Sam. I když Holly vystudovala medicínu, rozhodla se po škole pomáhat svému otci v rodinném podnikání. Zabývá se managementem společností Virgin Group a je předsedkyní neziskové organizace Virgin Unite.

Bransonův mladší syn Sam také působí v managementu značky Virgin a věnuje se charitě jako jeho sestra. Navíc k tomu si ale Sam stihl založit filmovou produkční společnost Sundog Pictures.

Francouzský klan

Nejbohatší Francouz a Evropan Bernard Arnault, který je majitelem módního gigantu LVMH, má pět dětí a majetek v hodnotě 89,1 miliard dolarů (2 biliony korun). Jeho dva starší potomci se jmenují Delphine (44) a Antoine (42). Delphine působí dlouhé roky ve vedení značky Louis Vuitton, kde zastává pozici ředitelky a viceprezidentky. Mladší ze sourozenců, Antoine, začínal svoji kariéru také pod značkou Louis Vuitton, nyní ale působí jako CEO značek Berluti a Loro Piana.

Třetí syn Alexandre (27) z druhého manželství spravuje jako CEO značku luxusních zavazadel Rimowa. A ještě o několik let mladší Frederic (24) je ředitelem značky hodinek TAG Heuer.

Španělský gigant

Zakladatel společnosti Inditex miliardář Amancio Ortega má majetek v hodnotě 62,7 miliard dolarů (1,5 bilionu korun). Kromě fungující a výdělečné společnosti, pod kterou patří mnoho slavných módních značek jako Zara, Bershka, Massimo Dutti nebo Stradivarius, se může pochlubit také třemi dospělými dětmi. Jedno z jeho dětí, nejmladší dcera Marta, kterou má z druhého manželství, se rozhodlo posvětit svoji profesní kariéru prací v otcově společnosti. Marta tak pracuje jako hlavní kreativní konzultantka pro společnost Zara a rozhoduje o tom, jaké zboží se dostane na pulty obchodů.

Prezident a viceprezidenti

Než se Donald Trump stal prezidentem USA, měl za sebou kariéru realitního magnáta, která sice zažila vzlety a pády, ale Trumpovi přinesla jmění v hodnotě 3,7 miliard dolarů (83 miliard korun). Trump má celkem pět dětí ze tří manželství a tři z jeho ratolestí se aktivně podílely na práci v otcově firmě The Trump Organization. Všechny tři nejstarší děti, Donald ml., Ivanka a Eric, kteří jsou potomky i podnikatelky českého původu Ivany Trump, tak působily jako viceprezidenti jeho společnosti.

KTEŘÍ POTOMCI MILIARDÁŘŮ JDOU V PATÁCH RODIČŮ ZJISTÍTE V GALERII:

Nejčtenější články