Close search

Panství Downton se vrací jako film. Svět vyšší třídy nepřestává fascinovat

YouTube.com Zdroj: YouTube.com

Na oblíbenou rodinu Crawleyových se můžete jít podívat do kin. Nový film navazuje na úspěšný seriál plný humoru, odvahy, lásky. Britské vévody neminou těžké chvíle, se kterými se musí každý člen aristokratické rodiny vyrovnat po svém. Získá si film o životě vyšší třídy tolik diváků jako slavný seriál?

Na seriál Panství Downton se můžete dívat už několik let, přesně od roku 2010, kdy se vysílal první díl. V seriálovém světě to není žádná novinka. Čas však ukázal, že pohádka o impériu nikdy neomrzí.

Příběh plný napínavých chvil i britského humoru

Kdo tento dramatický seriál nebo film ještě neviděl, má co dohánět. Může se těšit na zajímavé osobní příběhy každého člena z rodiny britské smetánky.

Seriál začíná oznámením, že se potopil Titanik. Odehrává se za vlády krále Jiřího V. Se smyšlenou rodinou vévodů Crawleyových si připomenete první světovou válku, epidemii španělské chřipky, prosazování práv žen nebo změny v rozdělení společnosti.

Užijete si spoustu specifického britského humoru, také milostných zápletek i napínavých chvil, které vás budou pohánět se podívat na další a další díly.

Každá postava řeší svou specifickou oblast, a i když někdy někteří členové rodiny a služebnictva nesdílejí stejné názory, vždy táhnou zajeden provaz a chovají se jako rodina. V tomto období se veškeré problémy řešily moudrým rozhovorem a tolerantním přístupem, alespoň podle nostalgického seriálu. Ten se nebojí ani reálného obrazu rozdělení vyšší a nižší šlechty.

Staré dobré časy sklízejí ocenění

Nejdříve se mělo Downton Abby zaměřovat pouze na specifickou skupinu lidí, tedy těch, kteří mají rádi britskou aristokracii. Ukázalo se, že tato skupina je mnohem širší, než se zdá. Postupně si získal přízeň mnoha lidí, a to nejenom v Británii. Dočkal se i přízně filmových kritiků. Dokonce získal ocenění BAFTA, Emmy i Zlatý Glóbus. Tato ocenění mluví sama za sebe.

Julian Fellowes, který Panství Downton napsal, je členem britské aristokracie, i proto dokázal barvitě popsat Sněmovnu lordů a celou politickou situaci. Autor má na úspěchu filmového zpracování nemalý podíl.

Staré dobré časy jsou prostě divácky zajímavým tématem. Svědčí o tom i další seriály, jako jsou The Crown nebo Victoria.

Úspěšný seriál se dočkal i filmového zpracování

V českých kinech nyní můžete vidět celovečerní film jako pokračování úspěšného seriálu.

„Filmový děj se odehrává jen pár měsíců po ukončení seriálového příběhu, kdy lehce neobvyklé okolnosti znovu svedou na Downton všechny jeho klíčové aktéry,“ uvedl režisér Michael Engler.

Filmu nechybí vytříbená výprava, drama, milostné zápletky ani řád a elegance, základní esence seriálu. Fanoušky tak jistě nadchne.

PROJDĚTE SE S HLAVNÍMI POSTAVAMI PO PANSTVÍ DOWNTON, NAHLÉDNĚTE DO GALERIE.

Nejčtenější články