Close search

Po čem ženy touží? 11 mužských vlastností, které ženy nejvíce přitahují

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Čemu ženy neodolají? Podle několika studií lze sestavit obecnou příručku pro nezadané. Single muži se mohou začít chystat. Kam? Do holičství, butiku či psí školky. Seženou tam to, co hledání vysněné partnerky urychlí.

1. Pěstěný vzhled

Pro krátký románek přijde sličná tvář vhod. „Když nemá mít dlouhé trvání, tak ať to alespoň stojí za to!“ řekla by žena-lovkyně. Pokud nemáte doma pro jistotu zrcadlo, šanci na heterosexuální vztah i přesto máte. Z výzkumů totiž vyplývá, že si ženy volí atraktivní muže jen na „zpestření“, nikoliv pro život.

2. Smysl pro humor

Vtipnější – chytřejší? Je to tak, pánové. Zábavné muže vnímají ženy jako inteligentnější. Pokud tedy disponujete smyslem pro humor, vedete oproti konkurenci dva nula.

3. Srdečnost

Tak zvaní „bad boys“, tedy „zlí chlapci“, nejsou u rodinně založených žen v kurzu. Pro dlouhodobý vztah si totiž vybírají altruistické muže, které mají sklony konat dobré skutky.

4. Peníze

Říkáte si, jak to ti oškliví boháči dělají, že vždycky uloví takovou kočku? Zkuste se ještě jednou zamyslet…

Pokud jste ale chytří, můžete jim směle konkurovat i s pár bankovkami v kapse. Výzkumníci totiž přišli na to, že se ženy lepí jako vosy i na muže, kteří před drahými auty jen pózují. Údajně tak vypadají bohatší.

5. Pokročilý věk

Při výběru partnera ženy uplatňují jednoduchou přímou úměru: čím starší, tím větší pravděpodobnost, že měl dost času nashromáždit finanční prostředky. To víte – zralé plody chutnají sladčeji než mladé.

6. Vousy

A to tak, že je jedno, jestli vám z brady vystupuje trpasličí plnovous, nebo jste střiženi na Osmanyho Laffitu. Studie jsou v tomto nejednoznačné – jedny vousy označují za atraktivní, jiné za repelent na ženy. Vsaďte na intuici. Ta pravá se chytne sama.

7. Nepřístupnost

Zatímco starší výzkumy prokázaly, že lichotky ženy vábí, ty novější ukazují, že si svůj protějšek rády vybojují. Být nepřístupný se proto vyplatí.

8. Psí kamarád

Zní to možná divně, ale pes je výborná vábnička na ženy. Alespoň dle menších studií.

9. Vnímavost

V jednom experimentu tak zvaného speed dating (rychlé rande) projevily ženy nebývalý zájem o přemýšlivé, vnímavé, shovívavé a ohleduplné muže.

10. Červená

Na ženy působí červená podobně jako na býky – jen co ji zahlédnou, vystartují. Muži v červeném táhnout dvojnásob, říká tato studie.

11. Hrdinství

Muž coby ochránce rodiny. Pořád to tu je. Ten, který riskuje pro blaho jiných, je žádoucí. Ať už zachraňuje lidské životy, loví zvěř nebo si jen hraje s ohněm. Světe, div se, hasiči jsou stále v kurzu.

Nejčtenější články