Close search

Plus size modelky boří všechna pravidla. Kde je ale hranice zdravého vzhledu?

Instagram Zdroj: Instagram

Doby, kdy idolem krásny byla slavná a také extrémně hubená modelka Twiggy, jsou dávnou pryč. Na molo nyní nastoupily modelky, které se pyšní kyprými tvary. Podle kritiků mají plus size modelky někdy až moc výrazné křivky, které propagují obezitu.

Modelek, které na fotografiích nebo na přehlídkách vystavují na obdiv své plné tvary, začíná být čím dál tím více. S tímto trendem jsou ruku v ruce i mnohé nadnárodní společnosti a módní domy, které plus size modelky najímají do svých kampaní. Tento strategický krok se velice dobře uchytil, protože mnohé ženy již byly unavené z pohledu na velice štíhlé modelky, s nimiž se srovnával y a jejichž míry pro ně nebylo možné získat.

Plus size modelky začaly postupně dobývat svět i internet, přesto jejich velice štíhlé předchůdkyně nikam nezmizely a stále stejně dobře vykonávají svoji práci. Nastala tedy určitá situace, kdy sice došlo k větší různorodosti a snaze o podporu přirozené a zdravé ženské krásy, ale celkový boj plus size a skinny (pozn.red.: příliš štíhlé) začal přecházet do ještě větších extrémů.

Logicky se objevila otázka, který vzhled a životní styl je tedy ten správný a čeho by se měly ženy držet? Lékaři ale varují, že u štíhlých a plus size modelek začíná jejich zevnějšek překračovat veškeré hranice zdravé životasprávy. V poslední době se ale kritika obrátila hlavně směrem k plus size modelkám, jelikož se nyní začaly před fotografy a na mole objevovat ženy, které jsou podle lékařů již obézní.

Vzhledem k tomu, že modelky s kyprými tvary mají mnohdy veliké množství obdivovatelů, pro které slouží jako inspirace, tak lékaři začínají bít na poplach, aby modelky i firmy nepropagovaly něco skutečně nezdravého. Podle názoru zdravotníků je totiž propagace obezity to samé jako například podporování cigaret nebo alkoholu.

Některé plus size modelky se ale brání, že chtějí pouze poukázat na to, jak rozdílné může být ženské tělo a že i s plnými tvary jsou ženy krásné. Modelky uvádějí, že chtějí u žen a dívek rozvinout pozitivní vnímání svého vlastního tělo a odbourat jakýkoli stud za nadbytečná kila. Podle plus size modelky Sonny Turner stejně ale často během své kariéry nemohou moc příbírat na váze. Vždy si například musí hlídat aby měla ploché břicho, takže sice může mít plnější tvary, ale ne až příliš.

Nejčtenější články