Close search

Hra o trůny boří rekordy sledovanosti: Jaké peníze si ale odnášejí herci?

HBO Zdroj: HBO

Seriál Hra o trůny přinesl představitelům oblíbených a někdy i nenáviděných postav celosvětovou slávu. I když je známo, že začátky seriálu byly těžké, nyní rozpočet tvůrců na jednu epizodu tvoří neuvěřitelných 15 milionů dolarů (345 milionů korun). Kolik peněz si z této částky odnášejí slavní herci?

Stanice HBO se určitě doteď raduje, jakou dobrou investici v podobě tohoto seriálu získala. Vlastní totiž exkluzivní autorská práva a díky vysoké sledovanosti, kdy díly poslední série sleduje pokaždé přibližně 13 milionů lidí, vydělává velké peníze. Nemalé finance ale zároveň investuje do tvorby seriálu a na natočení každého dílu finální řady poskytuje neuvěřitelných 15 milionů dolarů (345 milionů korun).

Před premiérou poslední řady se také mluvilo o odměnách, které získávají představitelé postav.  Sophie Turner, která hraje Sansu Stark, se nechala slyšet, že vydělává mnohem méně než představitel Jona Sněha, Kit Harington. Turner ale také dodala, že jí to nevadí a že Harington si podle ní své peníze zaslouží, protože měl mnohem více natáčecích hodin než ona.

Přesně částky, které hercům po odvysílání každého dílu přistanou na kontě, samozřejmě znají jenom tvůrci a sami herci. Také během let si mnoho herců polepšilo, protože ze začátku jejich platy rozhodně nebyly tak vysoké jako nyní. Odhady o výplatách ale mluví jasně, mnoho herců si odnáší domů miliony korun.

Nikolaj Coster-Waldau

Tento dánský herec, který v seriálu ztvárnil Jaimeho Lannistera, vždy patřil k nejlépe placeným hercům seriálu. Svůj hollywoodský debut si odbyl už ve filmu Černý jestřáb sestřelen a ještě před natáčením Hry o trůny, byl obsazovaným hercem a schopným producentem. Proto také jeho plat za jeden díl činí okolo 703 tisíc dolarů (16,1 milionu korun).

Lena Headey

Britská herečka, která velmi věrohodně vykreslila nenáviděnou Cersei Lannister, si během natáčení také přišla na dobré peníze. I když podle slov Headey, nehledě na nynější vysoký plat, byly v jejím životě chvíle, kdy měla v peněžence posledních pět dolarů. Herečka totiž procházela během natáčení velmi náročným rozvodem, který ji finančně tížil. Přesto dobré ohodnocení za roli Cersei jí pomohlo se znovu postavit na nohy. Headey údajně dostává za díl 495 tisíc dolarů (11,3 milionu korun).

Peter Dinklage

Představitel Tyriona Lannistera si na začátku kariéry sice prošel krušnými časy, kdy ve svém malém bytečku v New Yorku údajně neměl ani fungující topení. Za to nyní si skutečně může dovolit luxusní bydlení. S platem 700 tisíc dolarů (16 milionu korun) za jeden díl se moc omezovat rozhodně nemusí.

Kit Harington

Pro tohoto mladého herce bylo natáčení seriálu Hry o trůny první profesionální zkušeností a ke všemu velmi úspěšnou. Harington se velmi rychle proslavil po celém světě a stal se oblíbencem pro miliony fanoušků seriálu. Za to, že svoji roli důstojně zvládá, si prý odnáší okolo 500 tisíc dolarů (11,5 milionu korun) za jeden díl.

Emilia Clarke

Pro Emilii Clarke byla práce na seriálu, stejně jako pro Haringtona, první profesionální hereckou zkušeností. Vzhledem k tomu, že postava Matky draků patří k jedné z nejoblíbenějších, alespoň tomu tak po celých sedm řad seriálu bylo, si Emilia získala mnoho příznivců, kteří ji chtěli v seriálu vidět. Clarke si údajně za svoji práci odnáší stejně jako Harington 11,5 milionu korun za jeden díl.

Sophie Turner a Maisie Williams

Tyto mladá herečky, které rostly během natáčení seriálu, si zahrály postavy Sansy a Aryi Stark. Obě představitelky mají mnoho fanoušků a po skončení natáčení seriálu rozjednané další filmové spolupráce. V seriálu si ale údajně každá přišla za jeden díl na 200 tisíc dolarů (4,6 milionu korun).

Podívejte se v naší fotogalerii na nejlépe placené herce ze Hry o trůny. 

Nejčtenější články