Close search

Plánování veselky: Těžký výběr svatebních šatů. Poradíme, jak to zvládnout

Pixabay Zdroj: Pixabay

Svatební šaty patří mezi jednu z nejdůležitějších položek na seznamu při plánování jakékoli svatby. Nevěsty si vždy dávají záležet na výběru a někdy vysoké nároky i příliš velká očekávání, mohou přinést silné zklamání. Je ale jednoduchý způsob, jak si s tím poradit.

Výběr svatebních šatů je pro mnoho nevěst jakýmsi rituálem, který je má provést ze svobodného života do manželství. Pak jsou ale nevěsty, které si jednoduše chtějí obléknout krásné šaty a nikým se o tuto možnost nenechají připravit. V každém případě najít ty správné šaty šaty může být velmi těžký úkol, který je ale i přesto nutné zvládnout.

Konec sociálním sítím

Pokud chcete vybrat ty správné šaty pro sebe, které zvýrazní vaši krásu a přednosti, pak ihned zavřete sociální sítě jako Instagram nebo Pinterest a vyrazte do světa. Najděte několik svatebních salonů a domluvte si konkrétní termín na zkoušení šatů. Dopředu si ale vždy pečlivě přečtěte půjčovní řád každého salonu. Někde bývají zkoušky šatů zadarmo, nebo mohou být zpoplatněné. Vždy se také liší zálohy za půjčení šatů i poplatky za poškození, nebo ztrátu.

Zkoušení

Dorazte v den vašeho termínu na zkoušení šatů včas, abyste měly dostatek času na výběr a nemusely nikam pospíchat. Je samozřejmé, že budete mít dopředu vybráno několik šatů, které se vám líbily na webových stránkách svatebního salonu. Dejte ale i na radu asistentky a vyzkoušejte si i šaty, které se vám nelíbí. Je vždy velký rozdíl mezi tím, jak oblečení vypadá na ramínku a jak na konkrétní osobě.

Rozhodnutí

Pokud si s sebou chcete vzít posilu, ať už rodinu, nebo družičky, udělejte to. Pamatujte si ale, že jsou to vaše svatební šaty a vy v nich strávíte celý den. Takže poslouchejte komentáře účastníků zkoušení, ale ve finále vždy vybírejte podle sebe. Šaty musí být dostatečně pohodlní, aby vás nikde netlačily. Měly by zvýrazňovat přednosti vaší postavy a ne její nedokonalosti. Pokud budete chtít například během večera i tancovat, vyberte si šaty, které vám umožní svobodně se pohybovat a také myslete na to, kde se vaše veselka bude odehrávat. Je totiž rozdíl, jestli budete slavit v restauraci, nebo v přírodě a šaty by si neměly protiřečit s místem konání vaší veselky.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu