Close search

Pětice nejzáhadnějších ostrovů světa, kde byste se báli přespat!

Pixabay Zdroj: Pixabay

Tajemné ostrovy nenajdete na stránkách katalogů cestovních kanceláří. Tyto ostrovy jsou podivné, tajemné a někdy i nebezpečné. Mnoho lidí vyhledává romantické ostrovy, kde si užívají slunce, moře, drinky a zasloužený relax. Ale existují také destinace, které jsou úplně odlišné a nabízí jedinečné zážitky, které ostře kontrastují s typickou ostrovní dovolenou na pláži, jsou to tajemné ostrovy.

 

 

1. SOKOTRA: Ostrov s dračí krví

Ostrov Sokotra se nachází jihovýchodně od Jemenu, poblíž východního pobřeží Somálska. Po staletí byl naprosto izolován a dodnes místní obyvatelé (asi 40 000) žijí tak trochu pravěkým způsobem života. Jsou to zčásti afro-arabové, hovoří místním, prastarým jazykem z rodiny semitských, který nemá písmo a nikde jinde na světě není znám. Toto místo je obestřeno mýty a legendami. Dle jedné z nich bylo ohnivým hnízdem bájného Fénixe, který svými žhavými perutěmi obdarovával obyvatelstvo životodárným ohněm. Nejznámější je Strom Dračí Krve (Dracaena cinnabari), který vypadá jako velká houba. Roste ve vyšších polohách od 500 metrů nad mořem výše. Na koruně má strom dlouhé, husté, zelené jehlice a žije z rosy, která na tyto jehlice v noci padne. Každý z Dračích stromů je stár stovky let a téměř se nereprodukuje. Legenda vypráví, že se v boji utkali drak a slon, a že slon srazil draka k zemi a rozdrtil jej. Jejich společná krev potřísnila půdu, ze které vzápětí vyrostl strom Dračí krve.

2. PALMYRA

Je neobydlený ostrov v západní části Tichého oceánu, součást Liniových ostrovů. Je začleněným územím Spojených států amerických. Daleko od civilizace je ostrov jedním z posledních míst s divokou a nedotčenou tropickou přírodou. Tvoří jej kruhový prstenec 54 malých korálových ostrovů, pokrytých bujnou tropickou vegetací, pevnina zaujímá rozlohu 3,9 km². Malý, neobývaný ostrov ve zřídkakdy navštěvovaném koutě světa, který za ta léta zaznamenal řadu rušivých, paranormálních událostí, které mnohé vedly k domněnce, že je ve skutečnosti prokletý. V jednom případě hlídkové letadlo doslova ,,vypadlo“ z oblohy, když letělo nad ostrovem. Záchranné týmy pátraly a nenalezly nic v okolním oceánu - žádné stopy letadla ani jediného člena posádky.

3. EASTER ISLANDS (VELIKONOČNÍ OSTROVY)

Je to jeden z nejizolovanějších kousků pevniny naší planety. S málokterým koutem světa je spjato tolik záhad jako s Velikonočními ostrovy. Navzdory malé rozloze, necelých 164 km², je ostrůvek dobře znám po celém světě. Zapsal se do povědomí především díky své mystické atmosféře a unikátním sochám moai. Téměř celé jeho území pokrývá národní park Rapa Nui. Existuje několik teorií a domněnek, odkud pocházejí původní obyvatelé, co je inspirovalo ke vzniku soch, a jak je navzdory jejich velikosti, transportovali z kráteru vulkánu Rano Raraku na pobřeží. Měly snad sochy představovat zemřelé předky nebo bohy, ke kterým se domorodý lid modlil, a nebo byly pouze kamennými strážci ostrova? Jak se podařilo tak obrovské kusy kamene vztyčit na kamenné stupínky?

4. ISLAND OF DOLLS (OSTROV PANENEK)

Jen pár kilometrů od centra Mexico City se v jezerní oblasti Xochimilco nalézá malý, ale strašidelný ostrov. Stovky panenek v různém stadiu rozkladu mají uspokojit nešťastné duše malých dětí, pro místní jde ale o doslova hororový zážitek. Malý ostrov se neměl nikdy stát turistickou atrakcí, ale jeho smutný příběh a děsivá atmosféra v současné době přitahuje stovky turistů. Za proměnu ostrova stojí Don Julian Santana Barrera, farmář, který se sem v padesátých letech minulého století přestěhoval kvůli pěstování plodin.Vypráví se, že jednoho dne objevil Julian u ostrova tělo mrtvé dívky, která utonula za podezřelých okolností. Farmář se snažil dívku zachránit, ale tragickému konci nezabránil. Krátce po incidentu uviděl v kanále plavat panenku, která pravděpodobně patřila nešťastné dívce. Farmář chtěl vyjádřit respekt a podporu, a proto panenku vylovil a zavěsil ji na strom. Nespokojený duch dívky ho ale začal pronásledovat a v hlavě slyšel hlasy, které mu našeptávaly, aby na stromy věšel více panenek. Podle lidí z jeho blízkého okolí se Julian začal chovat, jako by ho poháněla neznámá síla, která ho kompletně proměnila.

5. FLOATING EYE ISLAND

V Argentině jsou často hlášeny záhadné jevy. Jedním z nich je plovoucí ostrůvek ve tvaru téměř přesného kruhu, který se točí okolo své osy uprostřed opuštěné bažiny na severovýchodě země. Na tomto ostrůvku, jenž si mezi veřejností vysloužil přezdívku "Oko", je podivných hned několik věcí: předně je to jeho kruhový tvar, který se v přírodě hned tak sám od sebe nezformuje. Podle dosavadních průzkumů však nic nenasvědčuje tomu, že by ostrůvek vytvořila lidská ruka. Druhou záhadou je, proč se ostrůvek pohybuje a vysloveně "plave" na hladině. Ufologové se domnívají, že Oko ze zemského povrchu vyřízli mimozemšťané a využívají ho jako vstup do podzemí, kde schovávají svou vyspělou techniku. Průměr ostrůvku je prý tak akorát velký na to, aby jím prošel stometrový létající talíř. Dokud ale nikdo neprozkoumá dno pod ostrůvkem, zůstane u nepotvrzených teorií.

Podívejte se do galerie, jak to na tajuplných ostrovech vypadá.

Pro ExtraLIFE.cz Markéta Bartošíková

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu