Close search

Pět nejzáludnějších otázek na pracovním pohovoru: Víte, jak na ně odpovědět?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pracovní pohovory mohou být velmi stresující a mnozí uchazeči o zaměstnání často prozradí i to, co nechtěli. Přečtěte si vychytralé otázky personalistů, které vás na pohovoru mohou potopit.

Můžete mít sice velké pracovní zkušenosti i znalosti, ale pokud pokazíte pracovní pohovor, zaměstnání nejspíš nedostanete. Tyto otázky personalisté nebo potenciální zaměstnavatelé na svých pohovorech často pokládají, takže dopředu připravené odpovědi vám mohou velice pomoci.

Povězte nám něco o sobě

Jedna z nejčastějších a také nejzáludnějších otázek, která se vyskytuje snad na každém pracovním pohovoru. Mnozí uchazeči o zaměstnání mají tendenci na ni reagovat velmi negativně, protože pohovor se měl zaměřit na jejich působení v odborné sféře. Zkuste ale na tuto otázku odpovědět chytře a zapojit do osobního popisu vlastností, které se hodí i v práci.

Proč se ucházíte o tuto práci?

Když tuto otázku uslyšíte, zkuste nepanikařit. Samozřejmě, že potřebujete platit účty, ale zkuste se spíše ve své odpovědi zaměřit na hodnoty společnosti, v čem s nimi souhlasíte a jak byste mohli této firmě pomoci.

Jaké jsou vaše silné stránky?

Pokud máte pocit, že teď máte šanci se předvést, pak máte pravdu jenom částečně. Vyzdvihněte své silné stránky, ale rozhodně to nepřehánějte. Pokud se naopak neradi vychvalujete, připravte si dopředu pár jednoduchých odpovědí s možnostmi, jak vaše schopnosti přinesou užitek společnosti.

Kde se vidíte za pět let?

Odpověď: „Na dovolené, protože si to zasloužím,“ není dobrá ani z legrace. Zkuste odpovídat neurčitě, ale zároveň dejte potenciálnímu zaměstnavateli vědět, že s vámi může počítat do budoucna.

Měli bychom vás vzít?

Tato velmi vychytralá otázka vám může skutečně pomoci, nebo vás potopit. Nejlepším řešením může být, když před personalistou vyzdvihnete své schopnosti a znalosti, které společnosti můžete nabídnout.

Nejčtenější články