Close search

Pět nejlepších aplikací v mobilu, které by vám neměly chybět

Rob Hampson, Unsplash.com Zdroj: Rob Hampson, Unsplash.com

Přiznejte si to – bez telefonu se v životě dnes nepohneme. Potřebujeme ho k organizaci života, zábavě i k práci. A k tomu všemu neustále hledáme ty nejlepší aplikace, které nám s tím pomohou. Podívejte se na seznam těch nejoblíbenějších. Používáte některou z nich?

Pořídili jste si do nového roku i nový namakaný telefon? Smartphony dnes hýbou světem a kdo je nemá, jako by nebyl. Vždyť tahle malá věcička je jako přenosný počítač, foťák, diář i plánovač v jednom. V organizaci je jedničkou. Je ale také celkem drahá. Navíc ji v ruce máme skoro pořád. Snadno se proto může stát, že do někoho vrazíte, mobil mu vypadne z rukou a poškodí se. Mít pojištění odpovědnosti se v podobných případech určitě vyplatí.

A bez jaké aplikace se neobejdete?

1) Waze

Žádný řidič se nepohne bez pořádné navigace. Pokud řídíte, Waze je přesně aplikací pro vás. Řekne vám, kde jsou kolony, jaké je zdržení, kudy je objet, a to vše s dostatečným předstihem. Waze totiž sbírá informace o aktuálních dopravních nehodách a kolonách. Ušetří vám spoustu času a nervů. Navíc vás dokáže varovat před policejní hlídkou, takže víte, kdy dát radši nohu z plynu a vyhnout se pokutě. Její jedinečnost spočívá v tom, že informace pocházejí od dalších řidičů, kteří aplikaci používají.

K dispozici je pro iOS i Android.

2) Mapy.cz a Google Maps

Podobně jako bez navigace se neobejdete bez pořádné mapy. Google Maps a Mapy.cz patří k těm nejoblíbenějším. Dají se použít při řízení, ale nejčastěji je využijete při pěších procházkách. Skvělé jsou i v tom, že fungují také offline a pro turisty jsou jako stvořené. Ať už zvolíte Čechy oblíbenou aplikaci Mapy.cz, nebo máte raději ty od Google, ani s jednou neuděláte krok vedle.

Obě jsou dostupné pro iOS a Android.

3) Spotify

Bez hudby ani ránu. V poslední době si cestu do našich chytrých mobilů našla cestu aplikace Spotify. Tisíce písniček na jednom místě. Přehledně uspořádané do playlistů. Můžete poslouchat nejnovější alba svých oblíbených zpěváků a skupin. Pokud holdujete mixům, vytvořte si vlastní playlist. Spotify své služby navíc neustále obohacuje – dnes tu najdete i podcasty, které pomalu přebíjí i Apple podcasty a další podcastové aplikace. Výhodou je i to, že váš oblíbený playlist si snadno stáhnete a můžete ho poslouchat i offline.

Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

4) Evernote

Každý, kdo si rád zapisuje nebo chce mít jen přehled ve svých poznámkách, musí mít aplikaci Evernote. Lístečky a papírky s poznámkami snadno ztratíte a, řekněme si to narovinu, nejsou zrovna uživatelsky přívětivé, co se hledání v nich týče. S Evernote podobný problém mít nebudete. Všechny poznámky si můžete hezky rozdělit do různých sešitů, přidělovat jim štítky, ukládat si odkazy nebo obrázky z webu a psát poznámky nebo nákupní seznamy. Navíc ho snadno propojíte i s dalšími zařízeními, jako je počítač nebo tablet. Své poznámky tak máte vždycky po ruce.

Evernote je k dispozici pro iOS i Android.

5) Snapseed

Pokud patříte k těm, co svým mobilem rádi fotí, pak potřebujete aplikaci Snapseed – jednoduchý editor na úpravu fotografií. Je uživatelský velmi intuitivní a snadný. Naučíte se s ním pracovat rychle a věřte, že vaše fotky vytáhnete ještě o level výše. Vyšperkujte svůj Instagram nebo se vytáhněte před přáteli na Facebooku.

Aplikaci najdete jak pro iOS, tak pro Andriod.

Tip navíc

Rádi si dopřejte donášku jídla domů, do práce nebo třeba do parku? Pak se vám hodí mít po ruce některou z aplikací na donášku jídla. V Česku je velmi oblíbená aplikace Dáme Jídlo nebo třeba Wolt a další. Stačí si vybrat, odkud chcete jídlo dovézt a je to.

A kterou aplikaci používáte vy?

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu