Close search

Penny z Teorie velkého třesku zná vzlety i pády. Stres jí pomáhají překonat bicí

Archiv Zdroj: Archiv

Energická herečka Kaley Cuoco se v šoubyznysu pohybuje už od dětství. Mezi role, které ztvárnila, patří Bridget Hennessy ze sitcomu 8 jednoduchých pravidel, Billie Jenkins ze seriálu Čarodějky. Největší přelom v její kariéře jí ale přinesla role Penny v sitcomu Teorie velkého třesku. Za svoji práci v seriálu získala ceny People's Choice Award a Critics' Choice Television Award.

Celým jménem Kaley Christina Cuoco je americká herečka a modelka, která se narodila 30. listopadu 1985 v Kalifornii. Jelikož má její otec italské předky, jejích příjmení v překladu znamená něco jako „vařit“.  Matka má pro změnu předky anglické a německé. Modelkou se stala již v šesti letech a v sedmi si vystřihla svoji první roli – v televizním filmu Quicksand (Pohyblivý písek) . Hostovala v mnohých seriálech a ve dvanácti letech si zahrála ve filmu Perfektní záskok.

Popularita jí však nepřinesla jen šťastné chvilky. Před pár lety internetem otřásl skandál. Hackeři vykradli hollywoodským hvězdám intimní fotky z jejich účtu na iCloud a zveřejnili je na internetu. Mezi „okradenými“ byla i Kaley. Ta si z toho však jako jedna z mála vůbec nic nedělala a v reakci zveřejnila na svém instagramu svou fotku z pláže, na které byla nahá. 

Sláva

Ve Spojených státech ji roku 2002 proslavil seriál 8 jednoduchých pravidel. V devatenácti letech se jí do rukou dostala nabídka na zajímavou roli v katastrofickém filmu Deset a půl stupně. Od roku 2005 hrála postavu Billie v poslední sérii Čarodějek. Od roku 2007 ztvárnila jednu z hlavních postav populárního sitcomu Teorie velkého třesku - Penny.

Osobní život

Ve volném čase ráda hraje tenis, protože se mu závodně věnuje od dětství. Také miluje bowling, nakupování, tancuje hip-hop, jezdí na koni nebo hraje na bicí. Sama o sobě říká, že stačí 10 minut „mlácení do bubnů“ a je z ní jiný člověk.

Při práci na seriálu Teorie velkého třesku chodila dva roky s hercem Johnnym Galeckim, který hraje postavu Leonarda Hofstadtera. Vztah nevyšel a Kaley si našla nového partnera, Joshe Resnika, se kterým se zasnoubila. Zásnuby však brzy odvolali. Následně začala chodit s tenistou Ryanem Sweetingem a vzali se 31. prosince roku 2013. O tři roky později se rozvedli. V roce 2018 se podruhé vdala za syna miliardáře Karla Cooka. Kaley se nechala slyšet, že je finančně nezávislá a všechny peníze, které má, si sama vydřela. „I kdyby mě manžel zítra opustil, budu v pohodě“, říká.

Nejčtenější články