Close search

Pečovat o svoje vlasy můžete i bez drahých přípravků: Pomůže odvar z kopřiv i heřmánek

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Navštívit kadeřnický salon je samozřejmě občas potřeba. Navštěvovat ho ale každý měsíc nemusíte. Stačí, když budete o svoje vlasy pravidelně pečovat. Možností je mnoho.

Odvar z heřmánku

Jakmile cestou na výlet zahlédnete heřmánek, okamžitě se zastavte a natrhejte si plné kapsy. Odvar z něj totiž dokáže zázraky. Vhodný je především pro blondýnky, jelikož působí jako přírodní zesvětlovač. Stačí si ho nanést do vlasů každý večer, než půjdete spát, nechat působit deset minut a opláchnout.

Odvar z kopřiv

Kopřiva má spoustu účinků. Pomůže na kožní problémy. Zaléčí ekzém, kuří oko či plíseň na nehtech. Pokud si odvar budete vmasírovávat do hlavy každý den, budou vaše vlasy lesklé, pevné a zdravé. Jak odvar vyrobit? Nakrájejte najemno očištěný kořen kopřivy a zalijte ho horkou. Nechejte rostlinu louhovat ve vodě po dobu čtyř týdnů. Následně tekutinu sceďte.

Kokosový olej

Smažit na kokosovém oleji je daleko zdravější než na rostlinném. Používat ho můžete rovněž místo tělového mléka. Pokožka po něm zvláční a bude hladká. Vhodný je i na konečky vlasů, které po jeho pravidelném používání nebudou roztřepené.

Jogurt

Stejně jako předchozí položky, i jogurt má mnoho účinků. Pokud vás trápí mykózy, není od věci si tam dát lžičku bílého jogurtu, jelikož vyrovná vnitřní hladinu pH. Jogurt si ale můžete nanést i na vlasy, které následně na půl hodiny zabalíte do ručníku. Budou pak daleko hladší a lesklejší.

Výtažek z býčích žláz

Prostředků z výtažků z býčích žláz je v drogeriích milion. Od těch do stokoruny až po ty nad tisícovku. Nemusíte investovat mnoho, ale alespoň jeden balzám byste doma měla mít. Obvykle se na vlasy nanese po umytí a nechá se působit. Zvolit můžete bezoplachový přípravek i ten, který musíte vymýt.

Nejčtenější články