Close search

Pamatujete si upištěnou Janice ze seriálu Přátelé? Proslavil ji její ječák

Archiv Zdroj: Archiv

Ááách, můůůj bóóóže! Typická hláška upištěné Janice Litman Goralnik (rozené Hosenstein), která v seriálu Přátelé několikrát chodila s Chandlerem. Věděli jste ale, že herečka Maggie Wheeler (57) měla původně hrát Moniku, ve skutečnosti takhle nepiští, seriál natáčela těhotná a jejím dlouholetým partnerem byl David Duchovny ze seriálu Akta X?

Margaret Emily Wheeler (rozená Margaret Emily Jakobson) se narodila 7. srpna 1961 v New Yorku do velmi vážené rodiny. Její matka Barbara byla spisovatelkou, otec John Jacobson zase začal svou kariéru na Wall Street jako jeden z nejmladších členů newyorské burzy a vydělal si 100 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,25 miliardy korun.

Úspěšná náhrada

Na kontě má mnoho rolí v různých seriálech a několika filmech. Do povědomí televizních diváků se ale dostala až díky seriálu Přátelé. Původně se ucházela o roli Moniky Gellerové. Neuspěla, nabídli jí ale roli Janice, kterou po krátkém váhání vzala, a dokonce kvůli ní natrénovala i typicky pištivý hlas. Během série, která se natáčela v roce 1994, se dokonce na obrazovce objevila těhotná. Nešlo jen o roli, dítě čekala i ve skutečnosti. 

Stejný scénář jako u Přátel se pak odehrál i u seriálu Raymonda má každý rád. Tam se ucházela o roli Debry Barone, ale nakonec si zahrála její kamarádku Lindu Gruenfelder. Dále jste ji mohli vidět například v seriálech Californication, Jak jsem poznal vaši matku, Kriminálka Las Vegas, Will a Grace a v mnoho dalších.

Jejím dlouholetým partnerem byl herec David Duchovny, vztah ale ztroskotal. V roce 1990 se provdala za Daniela Bordena Wheelera a mají spolu dvě děti, dcery Juno a Gemmu.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NEJLEPŠÍ HLÁŠKY JANICE (A NEJEN JEJÍ) Z PŘÁTEL!

Nejčtenější články