Close search

Pamatujete na šprta Marka z Kroku za krokem? Je z něj univerzitní profesor

Archiv Zdroj: Archiv

Šprta Marka ze seriálu Krok za krokem si pamatujeme všichni. Byl to zvídavý, bystrý chlapec s brýlemi, sčesanými vlasy a košilí, svetříkem či vestičkou. Co dělá jeho představitel Christopher Castile (38) po dvaceti sedmi letech od začátku vysílání seriálu?

Představitel Marka, herec Christopher Jon Castile, se narodil 15. června 1980 v Kalifornii. Seriál Krok za krokem začal natáčet v roce 1991, ve svých jedenácti letech. Ve všech sedmi sériích představoval šprta Marka - velkého fanouška do počítačů. V seriálu si díky tomu vysloužil celou řadu přezdívek - od Vědce přes Integrála až po Pupíka. Patřil k nejoblíbenějším postavám, ale stejně jako skutečný herec, i seriálový Mark prošel pubertou. Pro diváky bylo velké překvapení, když mu scenáristé v sedmé sérii naordinovali pletky s divokou punkerkou Amandou. 

Seriálem kariéra neskončila

Během natáčení seriálu Kroku za krokem dostal Christopher nabídku hrát hlavní roli ve filmu Beethoven. Přijal ji, a o rok později natočil i druhý díl tohoto filmu. Kromě těchto počinů si stihl zahrát ještě několik menších rolí, například v seriálu Bojíte se tmy. Zkušenosti má také s dabingem. V seriálu Arnoldovi patálie propůjčil hlas kreslené postavičce.

Herectví na hřebíku

Navzdory úspěšným počinům před kamerou nakonec Christopher pověsil herectví na hřebík. Vystudoval, získal magisterský titul a začal vyučovat politické vědy jako profesor na Biola University v Kalifornii. Nyní pracuje na Downey High School jako učitel historie v USA. Touží žít poklidný život, a tak se stáhl z veřejnosti, aby nebyl na očích bulvárním novinářům. Naposledy oznámil, že se oženil s dívkou, se kterou chodili společně na střední školu.

Nejčtenější články