Close search

Pád Amandy Bynes, hvězdy dětských filmů. Drogy jí zničily život

Extra.cz/Profimedia.cz Zdroj: Extra.cz/Profimedia.cz

Amanda Bynes (33) patřila mezi nejoblíbenější herecké hvězdy. Slávu a pracovní kolotoč však jako mnoho jiných dětských hvězd psychicky nezvládla. Stala se závislou na drogách, začala se skrývat před veřejností a její herecká kariéra skončila. Loni oznámila návrat do světa showbyznysu, letos skončila opět v léčebně.

Amanda měla obrovský herecký talent a zazářila ve filmech jako Co ta holka chce, Bezva náhradník nebo Královna ročníku. Režiséři jí věštili velkou budoucnost a hvězdnou kariéru. Byla plná elánu, vypadala perfektně a uměla se chovat. Stala se z ní hvězda první kategorie. Se slávou přišly ale i večírky plné drog a alkoholu, kterými se mladá herečka nechávala unést čím dál častěji. Z kopce to s herečkou začalo jít v roce 2010, kdy ohlásila i konec kariéry.

S odstupem času prozradila, že se její život změnil poté, co v témže roce viděla svůj herecký výkon ve filmu Panna nebo orel. Pohled na sebe prý nemohla vystát a přesvědčilo ji to s herectvím skončit. Po tomto rozhodnutí se zapletla s pochybnými lidmi a spadla do drog. „Začala jsem si drog opravdu užívat a staly se mým temným, smutným světem. Byla jsem zavřená doma a jen jsem se sjížděla, koukala na televizi a tweetovala,“ dodává.

Nesčetněkrát byla obviněna z řízení pod vlivem, způsobení nehod a ujetí z místa činu. Na základě těchto obvinění jí byl odebrán řidičský průkaz. Když jsem nebyla na drogách, byla jsem zase úplně normální a hned jsem si uvědomovala, co jsem prováděla. Bylo to, jako by mě posedl mimozemšťan,“ přiznala. „Byl to opravdu zvláštní pocit. Moje chování bylo způsobené drogami a když jsem je zrovna neužívala, byla jsem zase normální.“

Bynes přitom nebyla vždy královnou večírků. „Nikdy mě moc nebavilo chodit tak často ven, to začalo, až když mi bylo asi 25 let,“ zavzpomínala v rozhovoru pro časopis Paper. Jako teenager ani moc nepila, alkohol jí nechutnal. Zato s marihuanou začala již v šestnácti.

Nyní už je podle svých slov skoro čtyři roky čistá. Pomohl jí v tom i nový smysl života – móda. Na tuto oblast se zaměřuje i při svých studiích na univerzitě v americkém Los Angeles. Letos v lednu měla dokončit bakalářský stupeň. A ráda by se opět vrátila před kamery. „Chtěla bych se k filmu vrátit se stejným nadšením a nadějemi, jako když jsem byla dítětem,“ doufá třiatřicetiletá Amanda v druhou šanci.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA VZESTUP A PÁD NA DNO AMANDY BYNES:

Nejčtenější články