Close search

Otevřený vztah není pro každého. Fungovat ale může. Jaká si stanovit pravidla?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

V dnešní, moderní době spolu nemusíme bydlet, nemusíme se brát a dokonce si ani nemusíme být věrní. Existuje určité procento lidí, které si dopřává takzvaný volný vztah, neboli milujeme se, ale spíme každý i s někým jiným.

1. pravidlo: Musíte chtít oba

Volné vztahy většinou vzniknou z těch, které jsou letité. Zajeté koleje už totiž nikoho nebaví. Někteří mají jasno a jdou do toho už od začátku. Záleží na dohodě. Jedno je ale naprosto jasné. Musí chtít oba. Jakmile o tom nejste přesvědčená, nezačínejte s tím. Byla byste akorát nešťastná.

2. pravidlo: Upřímnost na první místě

Za předpokladu, že jste se rozhodli být „moderní“, měli byste k sobě být s partnerem naprosto upřímní. Žádné lhaní ani manipulace. Pokud to ten druhý vyžaduje, říkejte mu pravdu. Kam jdete, s kým jdete a kdy se vrátíte. Mějte na paměti, že opravdu patříte k tomu, koho máte doma.

3. pravidlo: Fantazii se meze nekladou

Když už jste přistoupili na to, že budete ve vztahu fungovat jinak, neměli byste se ochudit i o další možnosti vaší inovace. Zkusit třeba milování ve více lidech může vašemu už tak otevřenému vztahu prospět. Vámi vybraní lidé vám musí být příjemní. A opět zde platí pravidlo číslo jedna. Musíte chtít oba. Za žádnou cenu se k ničemu netlačte.

4. pravidlo: Úcta k bližnímu svému

Určitě by vám nebylo dobře, kdybyste věděla, že vás partner někde pomlouvá, takže to také nedělejte. Otevřený vztah máte od toho, abyste se sexuálně vybili a ne od toho, abyste s objektem své fyzické touhy probírali problémy, které máte doma se svým životním partnerem.

5. pravidlo: Umět říci dost

Občas chceme ve vztahu zkusit něco nového a jakmile na to dojde zjistíme, že to není pro nás. Že už není cesty zpátky. Ale je, tak je to přeci vždycky. Stačí to vyslovit nahlas a nenechat to zajít tak daleko. Třeba to partner cítí stejně a také se to jen bojí říct.

Nejčtenější články