Close search

Otékají vám nohy? Hollywoodské hvězdy vědí, jak předejít bolesti

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Někomu nohy otékají jen v letních měsících, jiným i v zimě. Pokud tím trpíte, není nic lepšího než vyzkoušet trik velkých hvězd, který skutečně zabírá.

Silný diktát módy proměnil v ovce už hodně hollywoodských star. Najdou se ale světlé výjimky, které odolávají. Třeba zrovna ty, které si nazouvají větší botky.

V čem tedy tkví to kouzlo? Hvězdy červeného koberce jsou nuceny trávit na vysokých podpatcích dlouhé hodiny. Jejich chodidla tak přirozeně otékají. A větší boty fungují jako prevence proti otlačeninám a puchýřům a jejich nošením bolesti předejdete. V prostorné obuvi mají jejich nožky prostor „kynout“.

Větší lodičky netlačí na nejzranitelnější část chodidla a zabrání tak odřeninám a mozolům. Dámy tedy mohou ve vysokých botkách cupitat třeba celou noc.

Dalším nesporným bonusem je, že nošením větších botek snížíte riziko rozvoje chronických nemocí chodidel.

Všechny dámy teď ale musí zpozornět, aby se nestaly Popelkami. I velké lodičky mají svá úskalí. Největší je ztráta střevíčku v té nejméně vhodné chvíli. Celebrity mají triky i v takovém případě. Můžete si buď vnitřek botek vyložit silikonovými vložkami, které navíc pomáhají proti otékání a mozolům chodidel, nebo v nouzi poslouží oboustranná lepicí páska.

Nejčtenější články