Close search

Oscarový režisér James Cameron si krátí čekání na další díl sci-fi Avatar prodejem sídla v Malibu

Realtor/Wikimedia Commons/Gage Skidmore, CC BY-SA Zdroj: Realtor/Wikimedia Commons/Gage Skidmore, CC BY-SA

James Cameron v průběhu několika dekád spojil dvě sousední nemovitosti a vybudoval si v Malibu stylové bydlení na rozlehlém pozemku.

Ve skutečnosti jde o dvě nemovitosti, které si režisér pořídil v rozmezí přibližně patnácti let a poté je spojil do jednoho celku s rozlohou přes 15 000 metrů čtverečních.

Ale to u něj není nic neobvyklého, James Cameron je zjevně trpělivý a času má dost. Ostatně, na jeho nový film čekáme od roku 2009...

Pátá žena, druhá nemovitost

První z nemovitostí koupil James Cameron v roce 1989 za 3,475 milionu dolarů (tehdy přibližně 97 milionů korun). V té době se ženil potřetí, u oltáře stál s oscarovou režisérkou Kathryn Bigelow. Když na konci roku 2003 dokoupil sousední dům, byl ženatý už popáté. Sňatek se Suzy Amis, bývalou modelkou a ekologickou aktivistkou, mu vydržel dodnes.

A byť jsou oba vegetariáni a oddaní ekologové, na jejich majetku úctu k přírodě až tak nevidět. Dva bazény doplňuje vířivka, několik fontán a rozlehlé trávníky. Možná by bylo víc na místě přenechat otěže přírodě, co je trend poslední doby, kdy se část pozemku nechá prostě zarůst a vedle rozmanitost porostu tady najde místo i důležitý hmyz nebo menší zvířata. Nedá se ale říct, že by příroda nedostala prostor, zeleně je zde spousta a na několik místech také obrůstá stavby.

V Cameronovi se nezapře filmař, součástí majetku je také moderní projekční místnost s pohodlným sezením. Možná si tady soukromě promítá další díly Avatara, které měly postupně jít do kin od roku 2016. Momentálně to vypadá, že se dvojky dočkáme na Vánoce 2022. To mu bude 68 let a v záloze má ještě tři pokračování.

Kuchyň pro náročné

Oba domy v Malibu, respektive jeho části nazývané Serra Retreat, dohromady zabírají plochu téměř 5000 metrů čtverečních. Díky této velkorysosti může příští majitel počítat s jedenácti ložnicemi, deseti kompletními koupelnami a třemi polovičními, kde je třeba jen malý koutek s umyvadlem.

Zajímavostí jsou dvě plně vybavené kuchyně, které nabízí nejen dostatek prostoru, ale také náčiní na vaření. V galerii můžete vidět, že je skutečně všeho dost i pro toho nejnáročnějšího kuchaře.

Parkování venku pojme desítky aut a v garážích je dalších 8 míst. Kdysi bylo okolí plné hvězd, bydleli tady Olivia Newton John, Britney Spears a Mel Gibson. Dnes už jsou pryč. Cena, kterou James Cameron za nemovitosti žádá, ale nijak neutrpěla - 25 milionů dolarů (557 milionů korun).

Na nemovitosti Jamese Camerona se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články