Close search

Oscarová herečka Susan Sarandon hledá klid. Prodává proto obrovský byt se šesti ložnicemi

Sotheby’s International Realty Zdroj: Sotheby’s International Realty

Susan Sarandon neopouští svůj rodný New York, jen je dvoupodlažní byt o rozloze 550 metrů čtverečných pro 73letou herečku už příliš velký.

Herečka a aktivistka v bytě pořádala velké večírky plné slavných hostů a celé druhé patro měla vyhrazené pro návštěvy.

Ty měly k dispozici tři ložnice, několik koupelen, terasu a kuchyň. A prý tady mohli její přátelé zůstat jak dlouho chtěli.

Duplex pro jednu?

Rozlehlý byt v newyorské čtvrti Chelsea byl pro herečku v posledních letech už moc velký a chce jít do menšího. V současné době totiž vlastní v New Yorku, konkrétně v Greenwich Village, také malý klidný byt s jednou ložnicí.

Dvoupodlažní byt, jemuž se říká i duplex, se nachází v bývalé industriální budově, která byla dokončena v roce 1923. V roce 1987 byla přebudována k bydlení a vzniklo zde několik prostorově luxusních bytů.

Sarandon si ten svůj pořídila v roce 1991 s tehdejším manželem Timem Robbinsem. Když se dvě dekády na to slavný pár rozešel, herečka svého ex vyplatila, aby si mohla byt ponechat pro sebe. Robbinsův podíl vyšel na 3,2 milionu dolarů (tehdy přibližně 56 milionů korun).

Výhled na ikony New Yorku

Byt s celkovou plochou přes 550 metrů čtverečních se rozprostírá na dvou podlažích. Dříve šlo o dvě samostatné obytné jednotky, které jsou propojeny schodištěm a výtahem s přístupem na klíč.

Kromě pěti ložnic je zde také rohová knihovna, která se v případě potřeby může změnit na šestou ložnici, pět koupelen, dvě otevřené kuchyně a ohromný obývací prostor. Velká okna v obývacím pokoji a kuchyních vpouštějí dovnitř maximum přirozeného světla a navíc nabízí ohromující výhled na Světové obchodní centrum nebo Empire State Building.

I kvůli tomu se byt octl na trhu za cenu 7,9 milionů dolarů, co je na konci července přibližně 180 milionů korun. Díky posilující koruně je to ale 8 milionů korun méně než před měsícem.

Na rozlehlý byt Susan Sarandon se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články