Close search

Oscarová herečka Reese Witherspoon v tichosti prodala dům. Za šest let na něm vydělala přes sto milionů

Wikimedia Commons/Eva Rinaldi, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Eva Rinaldi, CC BY-SA

Nemovitost se snažila prodat již dva roky po zakoupení, ale trvalo další čtyři roky, než se to povedlo. Reese Witherspoon, která má doma Oscara za snímek Walk the Line, nevyužívala služby žádné realitní kanceláře a o nemovitosti se oficiálně moc nemluvilo. Jen v ní herečka fotila příspěvky na svůj Instagram...

Reese si opatřila nemovitost v roce 2014 za 12,7 milionu dolarů (podle tehdejšího kurzu 265 milionů korun). Ještě předtím, než se vůbec dostala na trh.

A už dva roky na to se jí chtěla zbavit s výrazným zhodnocením - za 20 milionů (zhruba 490 milionů korun). Opět mimo realitních kanceláří. Jen se to trochu protáhlo.

Dobrá investice, dobré místo

Dům koupil v roce 2012 za 4,9 milionu dolarů (95,5 milionů korun) oceňovaný architekt Ken Ungar, který z něj po dvou letech rekonstrukce vykřesal sídlo hodné velkých hvězd a velkých peněz. Díky jeho magickému doteku pak nemovitost prodal Reese Witherspoon a jejímu manželovi Jimovi Tothovi za 12,7 milionu dolarů. I přes prostředky, které si vyžádaly úpravy stavby a okolí, zaznamenal Ungar velice slušný profit.

A to v době převzetí ještě nebyla nemovitost dokončena, patrně proto, že si herečka chtěla finální fázi rekonstrukce vzít pod svá křídla. Jedním z jejích vedlejších projektů je totiž firma Draper James zaměřená i na design a bytové doplňky. Poslední zásahy teda musela mít pod kontrolou. Nechala také vylepšit bezpečností opatření a na příjezdové cestě přibyl strážní domek s nepřetržitou ostrahou, co se moc nelíbilo sdružení vlastníků okolních nemovitostí.

Když se Reese stěhovala do nového domu, v luxusní čtvrti Pacific Palisades bydlela ještě Jennifer Garner s Benem Affleckem, Matt Damon, Steven Spielberg nebo Tom Hanks.

Záhadná nemovitost

Dvoupatrový prosluněný dům má plochu přes 900 metrů čtverečních, pět ložnic, sedm koupelen, velkou jídelnu se stolem pro osm lidí, posilovnu, soukromou projekční místnost a venkovní bazén s prvky spa. Všechno ostatní se drží pod pokličkou. Stejně tak to bylo s prodejem.

Herečce povedlo udat nemovitost až po čtyřech letech pokusů, i když ne za původně navrhovanou cenu 20 milionů. Witherspoon dostala od nové majitelky, která platila v hotovosti, 17 milionů. Za šest let tak zhodnotila investici o 4,3 milionu dolarů (107,5 milionu korun), tedy asi o třetinu.

Nemovitost koupila Robin Formanek, jediná dědička Petera Formanka, nedávno zesnulého spoluzakladatele AutoZone, společnosti zaměřené na automobilové příslušenství.

Změna majitelky opět proběhla v tichosti a mimo veřejné nabídky realitních kanceláří. S tím souvisí i minimum veřejně dostupných informací. Fotografií je ale, paradoxně, docela dost. Reese je totiž mimořádně aktivní na sociálních sítích a v průběhu let pořídila spoustu záběrů i z této nemovitosti.

Na bývalý dům Reese Witherspoon, a herečku nevyjímaje, se můžete podívat v GALERII:

 

Nejčtenější články