Close search

Orgasmická vystoupení i zástupy milenců. Život Mercuryho byl všelijaký, jen ne nudný

Facebook Zdroj: Facebook

Sám sebe viděl jako člověka plného extrémů, se silnými i slabými stránkami. Uměl být jemný a citlivý, jako dítě, ale zároveň i tvrdý. Nic, co dělal a cítil nebylo napůl. Všechno prožíval naplno a život si chtěl především užít, jako by cítil, že jeho čas je omezený.

Plný extrémů a protikladů

Členové kapely Queen a zároveň jeho přátele se shodují na tom, že popsat Freddieho, jako osobnost je nadlidský úkol. Pro ostatní byl Mercury velká osobnost, plná překvapení a tvořivých nápadů. Za svůj krátký život dokázal to, co se jiným nepovede za sto let. Dokázal udělat lidi a svět šťastnějším a to bylo, asi jak on sám cítil, hlavní jeho poselství.

Freddie Mercury byl plný protikladů - byl plachý a zároveň extrovert, náročný i velkorysý, náladový i láskyplný. Byl především neúnavný perfekcionista s povahou stejně komplikovanou, jako jeho obrovský úspěch ve skupině Queen. Freddie věděl, za čím jde a chtěl toho dosáhnout co nejdříve, jakoby chtěl přeskočit všechno a všechny. Právě proto, že žil v extrémech, přitahovaly ho výstřednosti a bizarnosti, veřejnost zajímal. Nepochybně byl hudebním géniem a k tomu patří svobodomyslnost a pro někoho i nepřijatelné chování.

Divoké večírky

Freddie byl proslulý mj. tím, že pořádal divoké večírky, o kterých se přítomným předtím ani ve snu nezdálo. Jeden z nejlegendárnějších večírků Freddie uspořádal k příležitosti svých devětatřicátých narozenin v Mnichově. Hosté po příchodu měli možnost vidět totální bizarnosti v podobě oblud, strašidel, balerín, transvestitů, transsexuálů, skřítků nebo zvířat. “Děly se tam šílené příšernosti, nejšokující, které jsem kdy viděl” vypovídá jeden z účastníků a blízkých přátel Freddieho. Ze dvou dnů se párty mnohdy protáhly na dva až tři týdny.

Jeho sexualita

Freddieho sexualita nebyla nikdy jednoznačná. Bisexualita a obojpohlavnost byla na konci 60. a začátkem 70. let jakýmsi duchem té doby a Freddie se ocitl přímo uprostřed dění, jak emočně, duchovně i sexuálně. Skvěle do té doby zapadl. Miloval výstřední kostýmy, paruky, ženské převleky a tuto vášeň a energii přenášel i na pódia. Jeho dechberoucí vystoupení, které on sám prožíval na dvě stě procent střídal divoký soukromý život, plný promiskuitního a nezřízeného chování.

New York, New York

Líhní neodolatelných orgií a prostopášností byl bezpochyby na konci sedmdesátých let New York. Proto se tam většina umělců ráda vracela. Freddie byl dobrodruh, který rád porušoval pravidla a v New Yorku v té době vládla absolutní dekadence. Člověk tam mohl popustit uzdu všem extrémům své osobnosti a to se Freddiemu líbilo. Jenže každý extrém je nebezpečný. Jeho blízký kamarád fotograf Mick Rock, který podnikal divoké jízdy v New Yorku spolu s Freddiem, je přesvědčen, že se Freddie nakazil virem HIV právě tam.

Předčasný odchod

Freddieho všeobjímající láska k lidem a všemu zakázanému se mu stala osudnou. Nemůžeme ale pochybovat o tom, že by Freddie Mercury neprožil život podle svých představ. Sám se nechal slyšet, že žít do sedmdesáti by byla nuda, za svůj krátký život rozdal tolik emocí, radosti, smíchu i pláče, že na něho nezapomenou ještě další desítky generací za námi.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu