Close search

Odvrácená strana slávy: Seriálová herečka Kristen Bell přiznala život s ničivými depresemi

Archiv Zdroj: Archiv

Herečka Kristen Bell (39) patří mezi hollywoodskou špičku, která se ale v osobním životě potýká s úzkostmi a depresemi. Je přitom jednou z mála, která se o tomto citlivém tématu nebojí otevřeně a bez zábran mluvit. Co přiznává?

Zkušenost s duševní poruchou Kristen Bell poprvé přiznala v roce 2016 pro časopis Time. Nějakou dobu jí ovšem trvalo, než se o všem rozhodla promluvit veřejně. Přiměl ji k tomu manžel, herec Dax Shepard. "Jsem mu vděčná, že mě přemluvil promluvit o mém zdraví. Je dobré, aby lidé viděli, že to není žádné tabu. A že i tak mohou být šťastní a užívat si života."

"Otázka duševního zdraví je velmi citlivé téma a já si nedokážu vysvětlit, kde se bere a jak vzniká. Úzkost a deprese jsou imunní vůči jakýmkoliv oceněním či úspěchům. Mohou zasáhnout kohokoliv, není přitom vůbec důležité, jaké místo ve společnosti zaujímá. Je velká pravděpodobnost, že každý zná někoho, kdo s touto nemocí bojuje, protože téměř dvacet procent dospělých Američanů se s nějakou duševní chorobou potýká. Tak proč o tom nemluvíme?" řekla ve zpovědi.

Sama se s nemocí potýkala celý život. "Když mi bylo osmnáct, máma si mě posadila vedle sebe a řekla: Jestli jsou někdy chvíle, kdy se cítíš jako temný mrak, který tě pronásleduje, můžeš vyhledat pomoc. Můžeš mluvit se mnou, s terapeutem, s doktorem. Chci, abys věděla, že ti vždy bude někdo na blízku," svěřila se.

Později, když Kristen Bell studovala na univerzitě, přišlo období, kdy pociťovala jen negativní a temné stránky života. "Přitom jsem bývala veselá a pozitivní, ale najednou se ve mně něco zlomilo a přestala jsem to být já. Tyto stále častěji opakující se stavy mě přinutily se sebou něco dělat. Věděla jsem, že mám kolem sebe lidi, u kterých můžu hledat pomoc," popsala.

Navzdory depresím a úzkostem má Kristen úspěšnou hereckou kariéru. V roce 2001 debutovala na Broadwayi v divadelní hře Dobrodružství Toma Sawyera. Uvědomila si, že může být stejně dobrá i ve filmu nebo televizi, a tak se vydala do Los Angeles. Hrála v televizních filmech Měsíční zátoka a Sestra i matka. Pozornost na sebe upoutala i účinkováním v seriálech Everwood a Deadwood.

Ve 24 letech vyhrála konkurz na hlavní roli v seriálu Veronica Mars, který se vysílal během let 2004 až 2007. Roli si zopakovala v roce 2014 ve stejnojmenném filmu. Od roku 2016 hraje Eleanor, hlavní postavu v seriálu The Good Place.

Je to jen zlomek její kariéry, v posledních letech se kromě hraní věnuje hlavně osvětě a pomoci lidem, kteří trpí podobnými duševními poruchami. Stala se inspirací a motivací pro spoustu z nich. Díky síle sociálních sítí může být s těmito lidmi ve velmi úzkém kontaktu.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA KRISTEN BELL A JEJÍ BOJ S DEPRESÍ:

 

Nejčtenější články