Close search

Odpočinek je klíčem k úspěchu: Jak relaxují nejúspěšnější lidé na světě?

Instagram Zdroj: Instagram

Pro zvýšení vlastní produktivity a možnosti dosažení úspěchu v zaměstnání je potřeba odpočívat. Zasloužený klid, který vašemu tělu i mysli dá možnost se regenerovat a přinese nové síly, by měl být neoddělitelnou součástí kariérního růstu. O důležitosti relaxování vědí i lidé, kteří řídí nadnárodní korporáty a patří mezi nejúspěšnější podnikatele na světě. Jakým způsobem odpočívají Bill Gates nebo Warren Buffett?

I když mnozí relaxování považují za zbytečné zdržování od povinností, které musejí splnit, faktem zůstává, že unavený jedinec toho zvládne mnohem méně a v horší kvalitě než ten, který si dopřeje čas sám pro sebe. Tento postoj zastávají i nejúspěšnější lidé na světě. Jak ale odpočívají vytížení podnikatelé?

Warren Buffett

Známý finančník a miliardář, který si díky svému talentu v oblasti investic vysloužil přezdívku Věštec z Omahy, nikdy nedá dopustit na čas, který může věnovat sám sobě a svým koníčkům. Právě zájmové hobby je podle Buffetta velmi důležité a jeho postoj potvrzují i odborníci, kteří uvádějí, že podnikatelé nebo zaměstnanci, kteří se věnují nějakému druhu mimopracovní aktivity mají lepší kariérní vývoj než ostatní. Sám Warren Buffett má velmi neobvyklé hobby, které mu ale pomáhá i v těch nejtěžších chvílích. Zakladatel investiční společnosti Berkshire totiž velmi rád hraje na ukulele a tuto činnost praktikuje například i v zaměstnání nebo na charitativních akcích, které často podporuje.

Bill Gates

Zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates nehledě na velké množství povinností, se kterými se každý den musí vypořádat, nedá dopustit na čtení knih. Gates často uvádí, že literatura je jeho vášní a každý večer před spaním se alespoň jednu hodinu věnuje čtení kvalitní literatury, což znamená, že ročně přečte přibližně okolo padesáti svazků. Gatesovu činnost podporují i výzkumníci, kteří zveřejnili svoji studii v magazínu Journal of American Academy of Neurology,  jelikož podle nich lidé, kteří se věnují činnostem stimulujícím paměť mají více šancí udržet si zdravou a dobře fungující mysl i ve stáří.

Jack Dorsey

Podle Dorseyho, který je spoluzakladatelem sociální sítě Twitter, je meditace jedním z nejlepších způsobů, jak relaxovat. Mladý miliardář se proto každý den věnuje alespoň po dobu třiceti minut meditaci. Podle výzkumníků tato činnost pomáhá lidem lépe se soustředit a zvládat pracovní napětí a stres.

Richard Branson

Branson patří mezi velmi aktivní a energické jedince, kteří mají v oblibě mnoho různorodých činností a sportů. Proto také není divu, že zakladatel nadnárodního konglomerátu Virgin Group si pro svoji odpočinkovou aktivitu vybral běhání, nebo například hraní tenisu. Podle výzkumu, který se uskutečnil na Univerzitě v Princetonu, fyzická aktivita pomáhá snížit stres a úzkost. Nemluvě o tom, že čerstvý vzduch a trénink pomáhá známému miliardáři zůstat fit a udržovat si optimální tělesnou váhu.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, JAK RELAXUJÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ LIDÉ NA SVĚTĚ:

Nejčtenější články