Close search

Odmítáte slavit Valentýn? Zaměřte se tentokrát na sebe!

Shutterstock Zdroj: Shutterstock

Kytice rudých růží, sladká bonboniéra nebo poukaz na masáže. Svátek zamilovaných se dá slavit na tisíc způsobů. Ať už jste single, nebo letos Valentýn z principu odmítáte, máme pro vás tip, jak si tento den užít po svém. Dopřejte svému tělu něco výjimečného!  

Relax v horké vaně

Jestliže jste měli náročný den v práci, nebo vás doma zaměstnávají děti na plný úvazek, není nad to si večer dopřát horkou koupel umocněnou příjemnou vůní koupelové soli nebo oleje. Horká voda zlepšuje krevní oběh tím, že rozšiřuje krevní cévy pomáhající s transportem živin a kyslíku do různých částí těla, a tak podporuje rychlejší hojení a regeneraci. Mimo to také uvolňuje napětí ve svalstvu, snižuje hladinu stresu a zlepšuje kvalitu pokožky. Studie navíc naznačují, že relaxace v horké vaně před spaním nám pomáhá usnadnit usínání a zlepšit kvalitu spánku, protože teplá voda snižuje tělesnou teplotu, což je signál pro tělo, že je čas jít spát.

Zjistěte něco o svých genech

Žijeme ve století genetiky. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, zkuste najít v genech vaše lepší já. „Díky DNA testu dokážete odhalit genetické predispozice a na jejich základě tak můžete o své tělo ještě lépe pečovat. Zjistíte třeba, jak efektivně a zdravě zhubnout, jaký typ sportu je pro vás vhodný nebo zda nemáte sklon k nějaké potravinové intoleranci,” vysvětluje genetička Ing. et. Ing. Barbora Procházková, Ph.D., vedoucí vědeckého týmu Chromozoom, která se podílela na vývoji genetických testů této značky.


Investujte do kvality života

Díky vhodně nastavené prevenci můžete včas předejít velkému množství nemocí. Nepamatujete si, kdy jste byli naposledy na preventivním vyšetření? V tom případě investujte svůj čas a navštivte svého lékaře. Podle posledních průzkumů zanedbává pravidelnou prevenci zhruba 75 % Čechů. Z veřejného zdravotního pojištění ovšem máme nárok na preventivní prohlídku u praktického doktora každé dva roky. Jednou ročně pak u očního a kožního lékaře a až dvakrát do roka u zubaře.

Odměňte se

Upravené nehty, kadeřník, masáž nebo sauna na uvolnění svalů? V případě, že už dlouho přemýšlíte nad nějakou beauty procedurou, směle do toho. Valentýn je k tomu ideálním svátkem. Díky kvalitní péči můžete zlepšit své sebevědomí a posílit i sebedůvěru. Cítit se dobře ve svém těle je totiž stejně důležité jako fyzické nebo psychické zdraví.

Zkuste netradiční sport

Pravidelné cvičení by mělo být nedílnou součástí našeho života. Pohyb dokáže zlepšit krevní oběh, posílit srdce, zpevnit svaly, zlepšit flexibilitu, ale také ovlivnit celkovou náladu, elán a chuť do života. Důležité ovšem je, abychom měli různorodou škálu pohybových aktivit – od pěší chůze, běhání přes tanec až po silový trénink. Co tedy dělat proto, aby naše tělo neusnulo na vavřínech? Vyzkoušejte něco nového. Místo lekce klasické jógy se tentokrát přihlaste třeba na aero jógu, které je vše, jenom ne nudná. Jedná se o nejmladší větev jógy, při které ke cvičení používáte speciální měkký šátek, do něhož se v různých pozicích zavěšujete. Uvidíte, že si ji zamilujete!

Nejčtenější články