Close search

Obří ranč s observatoří a dinosaury. Známý televizní magnát se zbavuje luxusního sídla

archiv Zdroj: archiv

John Hendricks, zakladatel celosvětově známého televizního kanálu Discovery Channel, rozprodává svůj majetek ve velkém. Nyní se rozhodl zbavit svého ranče v americkém státě Colorado. Požaduje neuvěřitelných 279 milionů dolarů (6,3 miliardy korun).

Hendricks se pokoušel prodat část sídla už před dvěma lety, avšak neúspěšně. Tehdy ke koupi nabízel pouze kus ranče, a to za 149 milionů dolarů (3,4 miliardy korun). Nyní téměř za dvojnásobnou cenu prodává nemovitosti v Coloradu jako celek. Nový majitel se může těšit na 3,5 tisíce hektarů vlastní půdy v oblasti Mesa County a částečně v Grand County, který se pak nachází v Utahu.

Vlastní observatoř i sbírka aut

Rozlehlý ranč zahrnuje dům o velikosti více než 2000 čtverečních metrů a pastviny, na nichž se volně pohybují divocí koně i bizoni. Pokud by se to někomu zdálo málo, pak nemovitost nabízí ještě vlastní hotel, hangár, přistávací plochu pro vrtulníky a dokonce i soukromou observatoř.

Kromě luxusního sídla a rozlehlých pozemků nový majitel získá i exkluzivní sbírku aut. Zdá se totiž, že Hendricks měl zálibu v autech. Kolekce nejen veteránů, která zahrnuje například i Cadillac z roku 1906, má hodnotu 55 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Prý skvělá investice

Pokud by ale kupující v tomto místě, nehledě na veškeré luxusní zařízení, nechtěl dlouhodobě pouze žít, může na něm také vydělat. Ranč totiž zahrnuje i hotel, který dokáže ubytovat 72 návštěvníků. Kromě krásné přírody, observatoře i pastvin láká turisty i možnost vidět fosilní dinosauří exkrementy, které se s rančem také prodávají.

NA ÚCHVATNÉ SÍDLO TELEVIZNÍHO MAGNÁTA SE PODÍVEJTE V GALERII:

Nejčtenější články