Close search

Obnovení svatebního slibu nabírá na popularitě. K oltáři znovu šli Beckhamovi i Matt Damon

YouTube Zdroj: YouTube

Složení manželského slibu může někdy vyžadovat od páru pořádnou dávku odvahy. Koneckonců přísaháte dodržovat celkem přísná pravidla před velkým počtem lidí. Některá manželství sice následně skončí rozvodem, ale paralelně s rozvodem jde i celkem nový trend obnovení svatebního slibu. Z jakého důvodu se ale do něj páry pouštějí?

I když během svatebního dne vstupují lidé do společného života s milovanou a blízkou osobou, vyhlídka nejasné budoucnosti bývá děsivá. Není nikdy jisté, jakou cestu si život pro novomanžele připraví a proto se ani nelze divit, když po letech dojde k rozvodu. V Česku končí rozvodem až 45 procent manželství. V posledních letech sice dochází k zlepšení situace a počet nevydařených manželství postupně klesá. 

Ve Spojených státech amerických je situace dokonce o něco horší a rozvod volí více jak polovina párů. Na druhou stranu se ale v poslední době světem celkem rychle začal šířit nový trend, který pomáhá manželům si vzpomenout, proč se vlastně před lety vzali.

Pro obnovení svatebního slibu se nejčastěji rozhodují manželé, kteří spolu žijí již mnoho let. Nejedná se ale o žádný rozmar, nebo zpestření každodenního života. Manželé totiž mívají často silné důvody pro to, aby spolu opět stanuli před oltářem. 


Jedním z nejčastějších důvodů bývá svatba v příliš raném věku, kdy si mladí lidé nemohli dovolit takový obřad, který si ve skutečnosti přáli. Také nečekané těhotenství a s ním spojený tlak ze strany rodiny, který pár přivedl před oltář, bývá velmi rozšířeným důvodem. Někteří manželé se rozhodnou pro obnovení svatebního slibu při výročí stříbrné nebo zlaté svatby. Velmi rozšířeným důvodem je i oslava pevného svazku, který dokázal ustát velmi krušné časy. 

Tento netradiční způsob oslavy manželství se zatím objevuje převážně v anglojazyčných zemích. A jako každého trendu ho propagují i známé osobnosti, které se rozhodly svůj svatební slib obnovit. Mezi nejznámější páry patří například manželé Beyoncé a Jay-Z, Ozzy Osbourne a jeho manželka Sharon, nebo David a Victoria Beckhamovi. 

Prohlédněte si v naší galerii nejslavnější manžele, kteří se po letech rozhodli k obnovení svatebního slibu.  

Nejčtenější články