Close search

O minerály je třeba se starat, aby nám dobře sloužily. Nezapomeňte je při úplňku nabít

Pixabay Zdroj: Pixabay

O tom, že minerály a drahé kameny mají příznivý vliv na fyzické a psychické pochody v lidském těle není pochyb. Vždyť tomu věřili už ve starém Egyptě a Mezopotámii. Právě proto, že nám krystaly a minerály pomáhají vstřebat negativní energie, potřebují také řádnou péči.

Zatímco na člověka může úplněk působit někdy až nepříjemně, někteří z nás pociťují bolesti, neklid, podrážděnost nebo nervozitu, pro minerály je doba, kdy je Měsíc na opačné straně od Země než Slunce, nezbytný k tomu, aby fungovaly a pomáhaly tak, jak mají.

Připravte se na nabíjení

Náramky, přívěšky, tromly i surové kameny z minerálů potřebují pravidelně očistit a nabít. Kdy je však nejlepší jim náležitou péči věnovat? Nejvíce síly načerpají z úplňku. Ten nás čeká už tuto neděli, nepropásněte ho.

Před tím, než kameny umístíte na správné místo, kterým je takové, které je venku na přímém měsíčním světle, je třeba je omýt vlažnou vodou a osušit. Poté je vložte do nadobky z přírodního materiálu a nechte měsíční energii působit přes celou noc. Ujistěte se však, že na kameny nebude pršet. Pokud nemáte možnost nechat energii působit venku, umístěte nádobu co nejblíže oknu.

Kdo potřebuje nabít?

Úplněk je v podstatě univerzální aktivací pro minerály, byť některé je lepší aktivovat sluncem, to je třeba případ křišťálu, hematitu nebo onyxu. Nejlepší je nabít během úplňku vše, co využíváte a co pomáhá sbírat negativní energii po celý měsíc do dalšího úplňku. Nezapomeňte dopřát péči svým náramkům a náhrdelníkům, přidejte náušnice, prsteny, neopomeňte ani dětské šperky.

Nabít potřebují i všechny vaše dekorace, které vám pomáhají doma, v práci nebo třeba na chalupě. Právě díky nim na vás může pozitivní energie působit po celý den. Přidejte i kameny do ruky, které vás provázejí na každém kroku. Tromly nebo placičky můžete schovat do kapsy, peněženky, kabelky nebo na kterékoliv jiné místo.

Energii potřebují i vaši domácí mazlíčci, proto i jejich doplňky, které podporují jejich zdraví a emocionální pohodu, potřebují získat zpět energii, kterou jim poskytne úplněk.

Kdy bude letos úplněk a na co bude mít vliv?

- 22. srpna ve znamení Vodnáře

kotníky, bérce, předloktí

- 21. září ve znamení Ryb

chodidla, prsty u nohou, mozek

- 20. října ve znamení Berana

hlava, zuby, jazyk

- 19. listopadu ve znamení Býka

krk, hrtan, hlasivky

- 19. prosince ve znamení Blíženců

plíce, dýchací orgány, průdušky, nervy

Zdroj: Svět minerálů
Nejčtenější články