Close search

Nuda v Praze? Kdepak! Startuje Designblok. Ukáže, jak řešit problémy současnosti nebo dopravit ledovec na Měsíc

Instagram Zdroj: Instagram

Legendární Designblok otevírá své brány opětovně na pražském výstavišti. A letos to bude opravdu nabité. Nejen milovníci módy, designu a šperků si přijdou od 17. do 21. října na své. Letošní Designblok nabídne přes 348 známých i méně známých designérů a značek. Které stojí za vaši pozornost?

Budoucnost designu: Up-cycling a ekologie

Letošní Designblok se v mnohém od předchozích ročníků liší. I designové odvětví si uvědomuje důležitost planety Země a není divu, že jeden ze základních pilířů celého Designbloku pro rok 2019 stojí na této problematice.

Budeme zkoumat roli designéra, tedy jak má postupovat designér při navrhování nových produktů v našem věcmi přeplněném světě a jaká má být zodpovědná cesta výrobců při jejich výrobě. Budou se spíše řešit problémy, než navrhovat nové výrobky. Designéři se budou zabývat ekologickými aspekty a společenským dopadem své práce,“  říká ředitelka Designbloku Jana Zielinski. Vzápětí dodává, že 21. Designblok chce dokázat, že i design může měnit budoucnost k lepšímu.

Zahraniční jména, která vám nesmí uniknout

Designblok už nějakou chvíli není jen a pouze o mladých českých talentech, kteří se snaží prorazit do světa. Designblok právem patří k jednomu z nejúspěšnějších a nejnavštěvovanějších festivalů, které lahodí nejednomu páru očí. I proto přilákal také věhlasná zahraniční jména. Určitě ve vašem hledáčku nesmí být vynechán britský designér Jay Osgerby ze studia Barber & Osgerby, který osobně představí unikátní modulární systém SoftWork značky Vitra.

Další jméno, které stojí za pozornost, je Johannes Torpe. Ten v Praze představí neobvyklou kolekci nábytku navrženou pro značku Moroso. 

Nuda? Tu na Designbloku nenajdete

Už nějaký ten pátek není Designblok pouze statickou přehlídkou designových kousků. I tento rok se návštěvníci mohou zúčastnit zajímavých workshopů. A je opravdu z čeho vybírat. Chcete se dozvědět, jak dopravit ledovec na Měsíc? Navštivte workshop pod záštitou Moon Gallery. Zajímá vás, jak z lokální značky vybudovat celosvětově uznávaný brand? To vám vysvětlí Maxim Velčovský.

Program je opravdu pestrý a každý si najde přednášku či workshop dle libosti. Věřte, že je opravdu z čeho vybírat. Mezi workshopy a přednáškami navíc probíhají unikátní módní přehlídky.

Vstup na třídenní festival stojí 350 Kč pro dospělou osobu, student bude muset z peněženky vytáhnout rovných 200 Kč.

Jaké designové značky letošního Designbloku stojí za pozornost? Připravili jsme si pro vás galerii plnou krásných vizuálních a nápaditých produktů.

POZOR! VSTUP DO FOTOGALERIE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ.

Galerie může způsobit nekontrolovatelnou touhu po daném produktu, což může vést k velkým finančním ztrátám.

Nejčtenější články