Close search

Nový život Harryho a Meghan? Vévodové přišli o tituly a dostávají bizarní pracovní nabídky

Instagram Zdroj: Instagram

Britská královská rodina se minulý víkend konečně dohodla na podmínkách nového života pro prince Harryho a jeho choť, Meghan Markle. Buckinghamský palác následně informoval veřejnost, že princ Harry a jeho žena Meghan už nebudou používat tituly královská Výsost, přišli také o svoji povinnost reprezentovat monarchii i o finanční podporu. Princ Harry a jeho žena se totiž rozhodli, že chtějí vydělávat samostatně a nyní o pracovní nabídky nemají nouzi. Mnohé z nich jsou ale opravdu bizarní. 

Princ Harry a Meghan Markle se definitivně dohodli na podmínkách svého nového života mimo britskou královskou rodinu. Manželé totiž nedávno oznámili, že chtějí být finančně nezávislí a pracovat, aby uživili svoji rodinu.

Co po odchodu?

Rodina prince Harryho jim vyšla vstříc a tzv. Megxit, jak rozhodnutí vévodů ze Sussexu mnozí nazývají, bude brzy u konce. Se začátkem jara již totiž princ a jeho žena nebudou moct užívat královské tituly a budou pouze vévody, přijdou o financování pocházející od daňových poplatníků, nebudou vykonávat pracovní povinnosti, které vyplývaly z jejich příslušnosti k britské monarchii a budou muset vrátit částku, kterou utratili za renovaci svého sídla Frogmore Cottage.

Princ Harry sice nedávno vyjádřil lítost nad tím, jak vyjednávaní dopadla, ale již dlouho předtím začal připravovat pracovní půdu pro sebe a svoji ženu. Čemu by se ale mohli vévodové ze Sussexu ve skutečnosti věnovat?

Seriózní spolupráce

Manželé by si údajně chtěli po odluce od královské rodiny založit vlastní televizní a filmovou produkční společnost, která by vytvářela dokumenty pojednávající o významných tématech jako změna klimatu nebo duševní zdraví. Meghan Markle by také údajně mohla propůjčovat svůj hlas a vytvářet tak dabing k filmům nebo pohádkám.

A už dvě významné společnosti z filmového a televizního světa chtějí dokonce s manželským párem spolupracovat. Poté, co byl princ Harry viděn, jak se za svoji manželku přimlouvá u generálního ředitele slavné společnosti Walt Disney Pictures, Robertem Igerem, vévodkyně ze Sussexu podepsala s touto firmou smlouvu o spolupráci. Zájem také projevila streamovací společnost Netflix, jejíž hlavní představitelé uvedli, že i oni si dokáží představit spolupráci s princem Harrym a Meghan Markle.

Žertovné nabídky

Mladí manželé ale mohou mít velký podnikatelský potenciál i mimo kamery. Podle odborníků by se například mohli věnovat publikaci literárních děl a představit světu i vlastní biografie. Kromě seriózních nabídek se ale vévodové ze Sussexu dočkali i celkem žertovných reakcí ze strany některých celosvětově známých společností.

Například fastoodový řetězec Burger King vytvořil úsměvnou kampaň, kdy pracovní nabídku pro slavné manžele zveřejnil na svých sociálních sítích. Princi Harrymu tak dali jasně najevo, že by v jejich fasfoodu mohl dostat práci na poloviční úvazek. Společnost distribuující videa s erotickým obsahem zase nabídla spolupráci Meghan Markle. Vévodkyně by se firmě údajně velice líbila na pozici Vedoucí speciálních projektů a mezi její povinnosti by patřila filantropická činnost.

I kdyby se manželům ale nepodařilo najít vhodné zaměstnání, v nouzi žít rozhodně nebudou. Podle serverů Business Insider a Money.com se totiž jejich společné jmění odhaduje na 30 milionů dolarů (675 milionů korun). Většina financí pochází od rodiny prince Harryho. Například jeho otec, princ Charles, vyplácel pravidelně svým synům sedmimístný finanční příspěvek, který měl pokrývat jejich základní potřeby. Od svých 21 let princ Harry dostává každý rok částku 450 tisíc dolarů (10 milionů korun). Tyto finance pocházely z investic a majetku princezny Diany. Od své zesnulé matky také zdědil částku okolo 10 milionů dolarů (225 milionů korun) a prací v britském královském letectvu po dobu deseti let si ročně vydělával 53 tisíc dolarů (1,2 milionu korun). Jmění jeho ženy, Meghan Markle se díky její herecké kariéře odhaduje na 5 milionů dolarů.

PODÍVEJTE SE NA PRINCE HARRYHO A MEGHAN MARKLE, KTEŘÍ SE ROZHODLI VZDÁT SE SVÝCH KRÁLOVSKÝCH POVINNOSTÍ:

Nejčtenější články