Close search

Novoroční splín: Zapomeňte na předsevzetí, udělejte si radost

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Dárky rozbalené, cukroví snědené, jednoduše řečeno: Vánoce jsou úspěšně za námi a Nový rok už klepe na dveře. Sváteční nálada a stres z nás postupně opadají a začínáme bilancovat, jak jsme prožili letošní rok…

Trump nevyhrál volby, svět okleštil koronavirus a ekonomicky je na tom řada lidí velmi zle. Ačkoliv to zní jako klišé, do Nového roku bychom měli vstupovat pozitivně a plni motivace. Jak si začátek roku udělat příjemnější?

Pozor na deprese

Podle řady odborníků patří poslední prosincový a první lednový den k nejnáročnějším, řada lidí se během nich dokonce rozhodne skoncovat se životem. Hlavním viníkem je splín, který dokáže pěkně zahýbat s lidskou psychikou. A proto je nejlepší mu předcházet.

Udělejte si plán věcí, na které se budete těšit. Stačí jedna maličkost během týdne a uvidíte, jak vám ponuré zimní dny budou utíkat rychleji. Ačkoliv koronavirus vás v plánování může celkem omezit, nezoufejte, i tak se můžete bavit.

Přes internet si můžete objednat masku na obličej, nohy a ruce a udělat si pohodové beauty odpoledne.

Neseďte pořád doma a zajděte si s kamarádkou na procházku s hrnkem kávy či čokolády.

Najděte si nového koníčka, na Youtube je spousta DIY návodů nebo cvičebních programů.

Využijte povánočních slev a oživte si šatník.

Od předsevzetí ruce pryč?

Každý rok si řada z nás dává nesmyslně těžká předsevzetí, která nakonec nedokáže splnit. Jako například: zhubnu 20/30 kilo, přestanu kouřit, najdu toho pravého, lepší práci či naučím se čínsky. Následují pak výčitky a zklamání ze sebe samých.

Jděte na to jinak a vymyslete si příjemnější cíle - přečtu knížku, kterou mám v knihovně už od minulých Vánoc, podívám se na film, jenž mi utekl v kině. Velké cestování možná nebude kvůli covidu možné, ale ruku na srdce, znáte všechna místa v České republice?

Suma sumárum pozitivní myšlení a maličkosti jsou klíčem k lepšímu začátku. Za redakci vám přejeme úspěšný rok 2021.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu