Close search

Nová řada Hry o trůny: Nejdůležitější detaily, které divákům unikly

HBO Zdroj: HBO

Dlouho očekávané pokračování seriálu Hra o trůny už konečně začalo a diváci tak mohou opět sledovat příběhy svých oblíbených postav. Jakmile ale prvotní euforie z nového dílu opadla, přišel čas se podívat na detaily, které bylo možné díky radosti z nového dílu opomenout. Následující text ale může obsahovat spoilery pro ty, kteří ještě první díl osmé řady neviděli.

Hra a o trůny je dlouhá a krvavá, ale po osmi řadách seriálu se již možná najde panovník, který usedne na vytoužený Železný trůn. První díl poslední osmé řady mnohými náznaky navazuje na předešlé sezóny. Je jakýmsi úvodem do děje po dlouhé přestávce skoro 600 dní. Tvůrci se rozhodli vzdát hold předešlým dílům i postavám a do hlavního děje přidali mnoho detailů, které bylo jednoduché přehlédnout.

Na začátku seriálu, jsme si mohli všimnout nové grafiky, která se objevila teprve v osmé řadě. Můžeme vidět vyobrazení Rudé svatby, narození draků a zničenou Zeď.

Navazuje na první řadu

První díl osmé řady v mnohém navazuje na první sezónu. Například, když do Zimohradu v osmé řadě přijíždějí s armádou Jon Sníh a Daenerys, tak je celá scéna velice podobná dílu z první řady, kdy tehdejší král Robert Baratheon přijíždí se svojí družinou na Zimohrad. A třešničkou na dortu je hudba, která je v obou scénách stejná.

Také na úvod dílu vidíme malého chlapce, který prodírá zástupy lidí vyleze na strom, aby se podíval na přijíždějící vojsko. Tato scéna je náramně podobná té z první řady, kdy podobnou cestičku mezi davem si hledá Arya, aby se podívala na krále Roberta.

Velká setkání

První díl se celkově nese v duchu mnoha setkání. Arya se shledává s Ohařem, stejně jako v první řadě ho vidí přijíždět na Zimohrad. Nyní už si ale spolu něco zažili a mají na společně strávené období mnoho vzpomínek.

Arya se po dlouhé době setkává se Gendrym, který na opět pro změnu na Zimohradu v kovárně a ukazuje mu náčrt zbraně, kterou by si chtěla nechat od něj vyrobit. Podobná zbraň se později objeví v dalším traileru, kdy Arya mluví o příchodu nemrtvých, takže možná malá rebelka má vlastní plán, jak se zbavit jednoho ze svých nepřátel.

Jon se také po dlouhé době se svojí milovanou sestrou Aryou. Tedy v té době ji ještě považuje z svoji nevlastní sestru. Jejich setkání opět odkazuje na minulost a poukazuje, jak moc postavy vyrostly a změnily se.

Zajímavé a celkem mrazivé setkání vidíme až na konci dílu, kdy se Bran vyjádří, že venku čeká na svého starého přítele. Samozřejmě tím přítelem mladý Stark myslí Jaimeho Lannistera, který se tak velkoryse postaral o to, aby Bran již nikdy nemohl chodit.

Draci

Jon v osmé řadě konečně najde odvahu a proletí se na drakovi. S drakem, kterého Daenerys pojmenovala po svém bratrovi Rhaegarovi, si Jon skutečně rozumí. Možná už tehdy to znamenalo ze strany tvůrců malou předzvěst, že se Jon v tomto díle konečně dozví o svém původu.

Vraždy

Už i první díl divákům nabídl děsivá úmrtí, nebo na ně alespoň odkazoval. Velkou smůlu hned na začátku osmé řady měl mladý Ned Umber, který se po smrti svého otce stal lordem Posledního krbu. Divoký Tormund a členové noční hlídky nacházejí tělo tohoto nebohého dítěte přibité ke zdi v obklopení krvavého symbolu, který tam zanechal Noční král. Tento symbol se v seriálu objevil již několikrát, jeho význam ale zatím tvůrci neodhalili.

Celkem neočekávaných překvapením se jak pro diváky, tak pro postavu Bronna stala zbraň, kterou získal od královny Cersei, aby s ní zabil její bratry zrádce. Tato zbraň jasně odkazuje na moment, kdy Tyrion zastřelil svého otce Tywina Lannistera.

Podívejte se v naší galerii na zajímavé scény z prvního dílu osmé řady Hry o trůny. 

Nejčtenější články